Furore، دهکده ای پنهان در یک آبدره در ایتالیا

حمیده کریمی | دوشنبه, ۲۳ فروردین ۹۵ ساعت ۰۷:۰۰

دهکده‌ی کوچک Furore در سواحل Amalfi در استان سالرنوی (Salerno) جنوب غربی ایتالیا واقع شده است. برای آشنایی با نحوه‌ی شکل‌گیری این دهکده‌ی دیدنی و خانه‌های رنگارنگ آن با کجارو همراه باشید.

Furore نام دهکده‌ای کوچک و پنهان در میان یک آبدره است. در زمان‌های گذشته در این منطقه زیستگاه کوچکی مشرف به دریا و در امتداد یک مسیر خوش‌منظره و زیبا وجود داشته است. در این منطقه‌ی مسکونی هیچ میدان مرکزی یا مجموعه خانه‌های منظم وجود نداشت. مسیرها و پلکان‌هایی که این دهکده را تشکیل داده بودند از خط ساحلی قابل مشاهده نبودند، بنابراین این دهکده برای مدت‌های متوالی از دید گردشگران و مسافران در حال عبور، پنهان مانده بود.

این دهکده نام Furore به خود گرفت. تا اینکه شهردار این منطقه به این نتیجه رسید که زمان اعلام وجود این شهر فرا رسیده و تصمیم گرفت که نام این شهر را وارد نقشه‌ی ایتالیا کند. او دستور داد تا خانه‌های دهکده با رنگ‌های زیبایی رنگ‌آمیزی شوند تا از دید عابرانی که از مسیر می‌گذشتند، پنهان نمانند. این سنت تا به امروز باقی مانده است. هر سال در ماه سپتامبر هنرمندان سراسر دنیا به این شهر کوچک دعوت می‌شوند تا ساختمان‌ها را با نقاشی و رنگ، تزیین کنند و هنر خود را در نقاشی‌های دیواری این شهر به گردشگران نشان دهند.

دهکده‌ی کوچک Furore

دهکده‌ی کوچک Furore

دهکده‌ی کوچک Furore

دهکده‌ی کوچک Furore

دهکده‌ی کوچک Furore

جاذبه‌ی گردشگری اصلی این شهر، آبدره است؛ گلوگاه باریکی که محل برخورد جزیره و دریا است. مجموعه‌ای از خانه‌های قدیمی ماهیگیران در کنار صخره‌ها دیده می‌شوند. این آبدره، قدیمی‌ترین بخش این دهکده است. دهکده‌ی اصلی اکنون ۳۰۰ متر بالاتر در Vallone del Furore قرار گرفته است.

یک پل قوسی از بالای این دره عبور می‌کند که جاده‌ای از آن می‌گذرد. این پل که ارتفاع آن به سی متر می‌رسد، هر سال در تابستان محل برگزاری مسابقات بین‌المللی قهرمانی شیرجه است.

مسئولان شهر، این آبدره را به یک مقصد گردشگری و جاذبه‌ی توریستی بی‌نظیر تبدیل کرده‌اند. کوره‌ی پخت آهک قدیمی به کافه و فروشگاه کادویی تبدیل شده و موزه، میراث صنعتی و تنوع گیاهی منطقه را به نمایش گذاشته است.

در اواسط روز، نور آفتاب بر ساحل باریک گلوگاه می‌تابد. افراد زیادی برای لذت بردن از آفتاب و مناظر ساحلی بی‌نظیر به این منطقه می‌روند و زیبایی طبیعت را تحسین می‌کنند.

دهکده‌ی کوچک Furore

دهکده‌ی کوچک Furore

دهکده‌ی کوچک Furore

دهکده‌ی کوچک Furore

دهکده‌ی کوچک Furore

دهکده‌ی کوچک Furore

منبع amusingplanet

دیدگاه  

    تبلیغات