۱۳ اتفاق مسلمی که وقتی با بهترین دوست خود سفر می‌کنید خواهد افتاد

حامد شاه‌محمدی | یکشنبه, ۱۵ فروردین ۹۵ ساعت ۰۹:۰۰

سفر کردن، همانطور که خیلی‌ از مردم به آن معتقد هستند، صحیح‌ترین آزمایش برای دوستی است. با کسی دوست بودن یک مسئله اما سفر کردن با او موضوع کاملا متفاوتی است. در این مقاله به دلایلی برای سفر کردن به همراه بهترین دوست خود می‌پردازیم. با کجارو همراه باشید.

سفر کردن با کسی، در واقع قدرت دوستی را به قوی‌ترین حد خودش می‌رساند و نشان می‌دهد که شما چقدر در زندگی، تفکر و فرهنگ به هم نزدیک هستید.

خیلی از افراد شانس داشتن یک همراه خوب در مسافرت را ندارند، چون واقعا پیدا کردن شخصی که دقیقا شبیه به شما مسافرت می‌کند، سخت است. اما وقتی شما با دوست خود سفر می‌کنید و متوجه می‌شوید که این شخص دقیقا کسی است که دلتان می‌خواهد با او سفر کنید، شما بهترین نوع دوستی که می‌تواند وجود داشته باشد را پیدا کرده‌اید.

با بهترین دوست خود سفر کردن متفاوت‌تر از سفر کردن با یک آشنا است. بهترین دوست کسی است که ظاهر و باطن او را می‌شناسید، کسی که از گذشته‌اش با خبرید و او نیز شما را به خوبی می‌شناسد. درست است که مسافرت با بهترین دوستتان نیز می‌تواند سخت پیش رود ولی از آنجایی که همدیگر را به خوبی می‌شناسید، حل کردن این مشکل آسان‌تر است.

در ادامه با اتفاقاتی که در حین سفر با دوست صمیمی‎تان رخ می‌دهد، همراه باشید.

هزاران جوک خواهید ساخت

مطمئنا شما هم لحظات خنده‌دار و عجیب و غریبی را با اطرافیان خود تجربه کرده‌اید. حال ممکن بوده که بعضی از این جوک‌ها را تنها شما متوجه بشوید و برای شما خنده‌دار باشد. شما ممکن است با گفتن تنها یک کلمه‌ جوری بخندید که نتوانید جلوی خود را بگیرید یا با یک کلمه مختصر یا یک اشاره دست متوجه منظور همدیگر شوید. حتی به درجه‌ای برسید که بقیه فکر کنند کلا به زبان دیگری حرف می‌زنید. به این شکل همدیگر را می‌فهمید.

سفر کردن با بهترین دوست خود

شاید با دیگران گرم بگیرید ولی بخاطر جوک‌هایی که فقط خودتان از آن خبر دارید، سفری انحصاری خواهید داشت

معمولا با دیگر مسافران برخورد خواهید کرد و در مسیر با خیلی‌ها دوست خواهید شد. اما مهم نیست که با چه کسی می‌چرخید و به گردش می‌پردازید، چون شما بعد از همسفر شدن با بهترین دوست خود فقط با او می‌سازید و اشتراکات زیادی دارید. البته همراه با کلی جوک که فقط و فقط خودتان از آن خبر دارید. هنگامی که بین گروهی هستید، ممکن است جوک و یا خاطره‌‌ای بامزه که با هم داشتید، یادآوری کنید. با این تفاسیر، بقیه افراد گروه مات و مبهوت، بی‌خبر از داستان به شما زل می‌زنند در حالی که شما از خنده زمین را گاز می‌زنید. مطمئنا این کار شما عمدی نیست. ولی برداشت خوبی ندارد. به هر حال شما نمی‌توانید با به خاطر آوردن داستان از تخت افتادن دوستتان جلوی خود را بگیرید و ناخودآگاه شروع به خنده می‌کنید. البته شما سعی خود را برای توضیح قضیه می‌کنید، ولی شنیدن کی بود مانند دیدن!.

سفر کردن با بهترین دوست خود

صدها عکس عالی خواهید گرفت

شما دقیقا می‌دانید که چه مدل عکسی را نیاز دارید و از این که دوستتان را مجبور کنید دوباره عکس بگیرد نمی‌ترسید. چرا؟ چون بسیار به هم نزدیک هستید. می‌توانید بگویید که پایم در عکس مشخص نیست یا موهایم مرتب نبوده و حتی یک ذره هم عجیب نخواهد بود. ولی به یک رهگذر گفتن این همه جزئیات یکم عجیب است. در نهایت شما از یکدیگر عکسهایی بی‌نظیر گرفته‌اید. پس در حقیقت شما برای یکدیگر تیم عکاسی هستید که هدفش گرفتن بهترین عکس است و بهترین عکس را نیز خواهید گرفت.

سفر کردن با بهترین دوست خود

مردم شما را رفیق‌های سفر یکدیگر می‌دانند و اینگونه خطاب می‌کنند

"نگاه کن، دخترهای کالیفرنیایی اونجا هستند." "پسرهای هلندی آمدند."

"استرالیایی‌ها کجا رفتند؟" "صبر کنید برزیلی‌ها بیایند."

محلی‌ها شما را از کشور یا شهری که آمده‌اید، می‌شناسند و شما نیز بعد از مدتی با شنیدن اسم کشور، شهر یا ایالت خود، ناخودآگاه جواب خواهید داد. مردم وقتی شما را تنها می‌بینند، متعجب می‌شوند چون شما همیشه با هم هستید. هر چند احتمال دیگری در حین دوش گرفتن است. بعد از چند ساعت دور از هم بودن، حس عجیبی سراغتان می‌آید.

وقتی از هم دور می‌شوید حس اضطراب و ناراحتی سراغتان می‌آید

اگر یکی از شما مجبور شود در جای دیگری از هواپیما، اتوبوس یا کشتی بنشیند، شما به طور عجیبی برای یکدیگر دل‌تنگ خواهید شد. اگر یکی از شما به فروشگاه، حمام یا هر جای دیگری غیر از کنار شما برود، شما اندکی احساس تنهایی می‌کنید. در واقع شما همدیگر را کامل می‌کنید. انگار نیمه‌ی دیگر شما گم شده است. در هنگام تنهایی، شما مجبور هستید عادی رفتار کنید و دیگر نمی‌توانید آن دیالوگ‌ها و گفتگوهایی مسخره‌ی خودتان را داشته باشید. وقتی دوباره با هم جفت می‌شوید، حس راحتی و آزادی را مجددا درک خواهید کرد و به همان رفتار عجیب و غریب و مسخره‌‌بازی خودتان باز می‌گردید.

سفر کردن با بهترین دوست خود

همدیگر را تشویق می‌کنید

شما بهترین طرفدار دیگری در هر کاری می‌شوید. در حقیقت مسافرت کردن بیشتر به این دلایل انجام می‌شود: روبرو شدن با ترس، به چالش کشیدن خود و خارج شدن از محدوده امن اطراف محل زندگی. وقتی با بهترین دوست خود به سفر می‌روید به یکدیگر کمک می‌کنید که این چالش‌ها و ترس‎ها را از بین ببرید و بهترین طرفدار یکدیگر می‌شوید. با کمک به رشد دیگری خودتان نیز رشد می‌کنید و در هر مرحله از مسیر سفر، یکدیگر را تشویق می‌کنید.

از یکدیگر یاد می‌گیرید

هرچه‌ قدر هم با یکدیگر فرق داشته باشید، این اختلاف را با راه و روش مسافرت با یکدیگر برطرف می‌کنید. اگر آهسته هستید، سریع بودن را یاد می‌گیرید. اگر سریع هستید، صبور بودن را یاد می‌گیرید. اگر خجالتی هستید، اجتماعی بودن را یاد می‌گیرید. اگر اجتماعی هستید، شاید یاد بگیرید که همیشه و هرجایی نباید هر چیزی را بیان کرد و قبلش لحظه‌ای تامل می‌کنید. اگر تودار و کم‌حرف هستید، یاد می‌گیرید که شجاع باشید. اگر شجاع و ماجراجو هستید، یاد می‌گیرید که کمی احتیاط کنید. به هر حال، شما می‌توانید از اخلاق و رفتار یکدیگر الگوبرداری کنید. شما هر چه بیشتر سفر کنید بیشتر همدیگر را خواهید شناخت.

سفر کردن با بهترین دوست خود

با یکدیگر ریسک بیشتری می‌پذیرید

"نظرت چیه حلزون بخوریم؟"

"میخوای بانجی جامپینگ رو امتحان کنیم؟"

"میخوای بریم یه جزیره دورافتاده چادر بزنیم؟"

"اگه تو هستی منم هستم"

وقتی با بهترین دوست خود همسفر می‌شوید، با یکدیگر اخت پیدا می‌کنید. اگر یکی هوس بازی به سرش بزند، دیگر دوستتان نیاز به متقاعد شدن ندارد. این بازی از امتحان کردن غذای عجیب محلی گرفته تا سعی در صحبت کردن با محلی‌ها متغیر است. با بهترین دوست خود، در هنگام انجام کارهای غیر معمول، حسی معمولی خواهید داشت. با یکدیگر چیزهایی را تجربه خواهید کرد که به تنهایی هیچوقت قابل لمس نبوده‌اند.

درک و فهم‎‌تان از یکدیگر بالاتر می‌رود

وقتی با کسی مسافرت می‌کنید، ظاهر و باطن او را خواهید شناخت. حال اگر شما بهترین دوست یکدیگر نیز بوده باشید، این شناخت خیلی فراتر خواهد رفت. از علایق و تنفرات و از حس و حال یکدیگر باخبرید. می‌دانید دیگری چه غذایی دوست دارد، هنگام سرخوش بودن چگونه رفتار خواهد کرد و حتی از سلیقه‌ی همدیگر در انتخاب جنس مخالف باخبرید. می‌دانید کی باید با دوستتان صحبت کنید و چه زمانی باید او را به حال خودش رها کنید. شما در تلاش برای مسیر‌یابی از مکانی به مکان دیگر هستید، در پی یافتن مسیر‌های حمل و نقل و غیره. در حقیقت با همیشه کنار هم بودن، یاد می‌گیرید در کنار هم از پس مشکلات برآیید. با هم مسافرت کردن، پایه‌های دوستی شما را محکم‌تر می‌کند.

کم کم به یک نفر تبدیل می‌شوید

دقت کنید، هر چه بیشتر با هم سفر می‌کنید، بیشتر شبیه به هم می‌شوید. انگار روح و ذات شما با هم همگام شده است. بعضی وقت‌ها نیز عجیب و ترسناک است. همیشه هم‌نظر بودن یکدیگر را حس می‌کنید. هر دو تصمیم می‌گیرید بیرون بروید یا نروید. هر دو سیب‌زمینی سرخ کرده دوست دارید یا سالاد سفارش می‌دهید. هر دو ورزش می‌کنید یا استراحت. ممکن است هر دو یک‌دست لباس را ست کنید بدون اینکه متوجه شوید. عجیب به نظر می‌سد ولی اتفاق می‌افتد.

سفر کردن با بهترین دوست خود

طرز بیان مشابه خواهید داشت

اگر به اندازه کافی با یکدیگر سفر کنید، نهایتا متوجه خواهید شد که به طرز عجیبی قادر به اتمام جمله‌های یکدیگر هستید. حتی جملاتی یکسان را همزمان به زبان خواهید آورد. وقتی مدت زمان زیادی کنار یکدیگر هستید، لهجه، اصطلاحات و حتی گویش‌هایتان نیز بر دیگری تاثیر می‌گذارد. تا آنجایی که از کلمات یکسان استفاده می‌کنید، مثل یکدیگر صحبت می‌کنید و در بالاترین حالت، در یک لحظه، دقیقا جملات یکدیگر را می‌گویید. ممکن است هر دو به یک طریق به سوال کسی جواب دهید یا یک جور به یک جوک واکنش نشان دهید. یکم عجیب است ولی در آخر، این دوستی است. دوستی دوست‌داشتنی.

از اصطلاحات یکدیگر استفاده می‌کنید

مانند مورد اشاره شده‌ی بالا، شما از کلمات دیگری تقلید می‌کنید. اصطلاحات دیگری را می‌شنوید و خودتان از آن استفاده می‌کنید. اگر هر کدام از شما کلمه‌ای همیشه بر زبانش است، در حین مسافرت آن‌قدر تکرار خواهد شد که هر دو به طرز عجیبی از آن استفاده کنید. انگار زبانی برای خودتان تشکیل داده‌اید. شاید مردم فکر کنند عجیب است ولی در واقعیت فوق‌العاده است. و شما و دوستانتان به این رسیده اید با وجود اینکه خیلی‌ها نرسیده اند.

سفر کردن با بهترین دوست خود

در کل دوستی به درجه‌ای بالاتر می‌رسد

وقتی با بهترین دوستتان سفر می‌کنید در نهایت هیچ چیزی جلوی پیشرفت دوستی شما را نمی‌گیرد. شما از هر چیز دیگری باخبرید و از هیچ چیز جلوی دیگری خجالت نمی‌کشید. حال می‌خواهد استفاده از دستشویی باشد، تعویض لباس یا هر چیز دیگری. هر چیزی فراهم خواهد بود. آن قدرت که ارتباط شما  نیز نتیجه‌ی این دوستی خواهد بود. شما همیشه با هم خواهید بود و با علاقه لحظات خوش مسافرت‎های دو نفره خود را به یاد خواهید آورد. چون دوستانی که با یکدیگر سفر می‌کنند، همیشه دوست خواهند ماند.

منبع Huffingtonpost
برچسب‌ها مسافرت

دیدگاه  

    تبلیغات