موزه بریتانیا، محبوبترین جاذبه گردشگری انگلیس

موزه بریتانیا، محبوبترین جاذبه گردشگری انگلیس

تیم  کجارو
| سه شنبه, ۱۸ اسفند ۹۴ ساعت ۲۰:۴۵

آمار استقبال از جاذبه‌های گردشگری انگلستان در سال ۲۰۱۵ در حالی اعلام شد که موزه بریتانیا همچون سال‌های اخیر، رتبه اول جاذبه‌های گردشگری بریتانیا را به دست آورد.

 انجمن بازدیدکنندگان جاذبه‌های گردشگری انگلستان با انجام بررسی‌های لازم، آمار مربوط به میزان جذب گردشگر مکان‌های مختلف این کشور را در سال ۲۰۱۵ منتشر کرده است.

آمار کلی تعداد گردشگران انگلیسی به نسبت سال ۲۰۱۴ رشدی ۱/۶۱ درصدی داشته است. استقبال از جاذبه‌های اسکاتلند در این میان ۵/۴۸ درصد افزایش داشته و تعداد بازدیدکنندگان جاذبه‌های شهر لندن در سال گذشته میلادی به ۶۵ میلیون و ۲۱۸ هزار و ۲۷۲ نفر رسید.

براساس آمار به دست آمده، موزه بریتانیا امسال هم مثل ۹ سال گذشته، محبوبترین جاذبه گردشگری بریتانیا شناخته شد و خانه «سامرست» به کمک برنامه‌ها و نمایشگاه‌هایی که در آن برگزار می‌شد، ‌رشدی ۳۱ درصدی را در تعداد بازدیدکننده به دست آورد.

طبق نتایج به دست آمده از این بررسی‌ها، در سال ۲۰۱۵ تعداد بازیدکنندگان موزه «ویکتوریا و آلبرت»، موزه تاریخ طبیعی و موزه علوم انگلیس از بازدیدکنندگان شهر ونیز ایتالیا بیشتر بود. تعداد گردشگرانی که از موزه بریتانیا و گالری ملی لندن بازدید کردند، از تعداد بازدیدکنندگان شهر بارسلون بیشتر بوده است.

همچینین مشخص شد، هنگ‌کنگ در سال ۲۰۱۵ گردشگر کمتری نسبت به تعداد بازدیدکنندگان موزه «تیت مدرن»، موزه «تیت» بریتانیا و مرکز «ساوث‌بانک» داشته است .

منبع ایسنا
برچسب‌ها موزه

دیدگاه  

    تبلیغات