۱۱ ساعت تاخیر در پرواز بوشهر و حبس مسافران روی باند مهرآباد

۱۱ ساعت تاخیر در پرواز بوشهر و حبس مسافران روی باند مهرآباد

تیم  کجارو
| سه شنبه, ۱۸ اسفند ۹۴ ساعت ۱۵:۳۰

تاخیر 11 ساعته پرواز بوشهر- تهران و سپس حبس شدن سرنشینان هواپیما به محض نشست در باند فرودگاه مهرآباد، کلافگی و نارضایتی مسافران را در پی داشت.

 پرواز ۴۰۲۶ بوشهر- تهران مربوط به شرکت زاگرس که قرار بود ساعت ۱۷ روز جمعه، ۱۴ اسفند، انجام شود، در ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه از باند فرودگاه بوشهر بلند شد تا تاخیری حدود یازده ساعته را رقم بزند.

یکی از مسافران این پرواز در تماس با «خلیج فارس» ضمن اعلام این مطلب ادامه داد:

تاخیر و لغو پروازها خصوصا مربوط به بوشهر مدت‌هاست به موضوعی عادی مبدل شده، اما یازده ساعت انتظار در فرودگاه، رویداد کم‌سابقه ای است که مسافران این پرواز را مستاصل و کلافه کرد. اتفاق عجیب‌تر زمانی رخ داد که در ساعت ۴ و ۴۰ دقیقه هواپیما روی باند فرودگاه مهرآباد به زمین نشست، ولی به دلیل عدم پیش بینی محل پارکینگ، قریب ۴۰ دقیقه مسافران در هواپیما محبوس ماندند.

به گفته وی، در این پرواز چند میهمان خارجی و سرمایه گذار اقتصادی نیز حضور داشتند که از تاخیر خارج از عرف یازده ساعته و همچنین نبود محل پارک هواپیما در مهرآباد متعجب شده بودند.

پرواز روز شنبه تهران- بوشهر و بالعکس نیز با تاخیر دو ساعته انجام شد که برخی مسئولان از جمله استاندار مسافر آن بودند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر تاخیر یازده ساعته پرواز بوشهر- تهران را تایید کرد و آن را ناشی از نقص فنی هواپیما دانست و گفت:

تاخیر اتفاق ناخوشایندی است، ولی از این بابت خوشحالم که با پیگیری‌های صورت گرفته، هواپیما از خط دیگر جایگزین شد تا پرواز انجام بگیرد، در حالی که ایستگاه تهران آن را لغو شده می دانست.

وی با بیان اینکه تاخیر طولانی پیش آمده در پرواز بوشهر ناشی از مشکل فنی هواپیما بود، ادامه داد:

عمر ناوگان هوایی ما بالاست و در صورت مشاهده نقص، تکنسین‌های تعمیرات نیز بر روی هواپیماهای فرسوده با حساسیت بالاتر و بیشتری اقدامات خود را انجام می‌دهند که روند کار را زمانبر می‌کند، چرا که وقتی هواپیما وارد آسمان شد، یک بی توجهی کوچک در حین تعمیرات و چک نهایی، می‌تواند مخاطرات بزرگی را به وجود آورد.

به گفته وی، براساس آمار سازمان هواپیمایی کشوری، «ماهان» بهترین ایرلاین از نظر تاخیر است، در حالی که میانگین تاخیر در پروازهای همین شرکت ۵۵ دقیقه می‌باشد، ادامه داد: این موضوع نشان می‌دهد که به دلیل مشکلات خاص ناوگان پروازی کشور، تاخیرها جزیی از آن شده که امیدواریم با توجه به توافقاتی که وزارت راه با شرکت های سازنده هواپیما در پساتحریم داشته، شاهد بهبود شرایط باشیم.

برچسب‌ها پرواز

دیدگاه  

    تبلیغات