تخفیف ۴۰ درصدی هتل ها برای تهران در نوروز

تخفیف ۴۰ درصدی هتل ها برای تهران در نوروز

تیم  کجارو
| یکشنبه, ۱۶ اسفند ۹۴ ساعت ۰۹:۴۵

رییس اتحادیه هتل‌داران تهران از ثبات قیمت هتل‌ها برای ایام نوروز خبر داد و گفت: برخی هتل‌ها در استان‌هایی که با گردشگر زیاد مواجه هستند، در آستانه عید نوروز نیمی از ظرفیت‌شان رزرو شده و نیم دیگر ظرفیت هنوز خالی است.

 «محمدعلی فرخ مهر»، با بیان اینکه در دولت جدید بنا بود امور قیمت‌گذاری به بخش خصوصی واگذار شود، گفت:

در حال حاضر سازمان میراث فرهنگی در قیمت گذاری هتل‌ها تصمیم گیری می‌کند، در صورتیکه اتحادیه باید در این زمینه وارد شود.

وی با اشاره به اینکه نرخ‌ها به صورت تکلیفی از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اعلام می‌شود، افزود:

تشکل ها باید به این موضوع وارد شوند. در همه جای دنیا نرخ‌گذاری بر اساس عرضه و تقاضا صورت می‌گیرد و در زمان‌های افزایش تقاضا و غیر از آن، نرخ‌گذاری باید متفاوت باشد.

رییس اتحادیه هتل‌داران تهران همچنین درباره قیمت هتل‌ها در ایام عید نیز گفت:‌

تا جایی که بنده اطلاع دارم امسال در قیمت هتل‌ها در استان‌های پرتقاضا مثل خراسان رضوی، اصفهان، گیلان و مازندران تغییری نخواهیم داشت و برخی هتل‌ها در استان‌هایی که با گردشگر زیاد مواجه هستند، در آستانه عید نوروز همچنان با ۵۰ درصد ظرفیت خود کار می‌کنند و فعلا ۵۰ درصد ظرفیت هتل‌ها برای نوروز رزرو نشده است.

وی در عین حال با بیان اینکه آموزش و پرورش در ایام نوروز با توجه به بالارفتن میزان تقاضا اقدام به اجاره کلاس‌های مدارس به فرهنگیان می‌کند، گفت:

آموزش و پرورش کلاس‌ها را در سال جاری علاوه بر فرهنگیان به دیگر مشاغل و حتی مشاغل آزاد نیز براساس نرخ‌گذاری‌های متفاوت اجاره می‌دهند. در ایام نوروز فضاهایی توسط آموزش و پرورش برای چادر زدن به گردشگران اجاره داده می‌شود که آن هم نرخ‌های متفاوتی دارد و برخی خانه‌های استیجاری و ویلاها نیز توسط املاک اجاره داده می‌شوند.

رییس اتحادیه هتل‌داران تهران در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه در کشور ما هتل‌داری مفهوم واقعی ندارد، تاکید کرد:

ما در حال حذف شدن هستیم و اتحادیه ما که ۵۰ نفر نیروی انسانی داشت، قرار است ۴۵ نفر را تعدیل و با پنج نفر فعالیت کند.

وی درباره نرخ هتل‌ها در تهران نیز گفت:

از یکم تا ۱۵ فرودین ماه براساس ابلاغیه اتحادیه به هتل‌های تهران برای گردشگران داخلی و خارجی ۴۰ درصد تخفیف در نظر گرفته می‌شود که هتل‌ها می‌توانند این میزان را بنا به اختیار خود بیشتر کنند.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها نوروز تهرانگردی

دیدگاه  

    تبلیغات