۹۰ هتل با سرمایه گذاری بیش از پنج هزار میلیارد ریال ساخته می‌شود

۹۰ هتل با سرمایه گذاری بیش از پنج هزار میلیارد ریال ساخته می‌شود

تیم  کجارو
| پنجشنبه, ۱۲ فروردین ۹۵ ساعت ۱۷:۳۰

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اجرای ۹۰ پروژه هتل‌های چهار و پنج ستاره با سرمایه‌گذاری بیش از پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

«مرتضی رحمانی موحد» معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعلام خبر ساخت ۹۰ پروژه هتل‌‌سازی بر اهمیت بیش از پیش نقش و حضور بخش خصوصی در توسعه زیرساخت‌های گردشگری تاکید کرد.

وی گفت که بی‌شک با فعال شدن بخش خصوصی می‌توانیم در تمام استان‌های کشور بستر مناسبی برای اقامت گردشگران داخلی و خارجی فراهم کنیم.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر افزود که آنچه باید برای حضور بخش خصوصی و فعالیت بیش از پیش این بخش مورد توجه قرار گیرد، تسهیل امور اداری به منظور فعال شدن بخش خصوصی در حوزه‌های اقامتی و مجموعه‌های گردشگری است.

وی درباره قیمت اقامت در هتل و هزینه‌های آن در نوروز و دیگر ایام سال ادامه داد:

موضوعی که توجه به آن در حوزه قیمت هتل‌ها اهمیت دارد، رابطه زنجیره‌ای قیمت هتل‌ها و صنعت گردشگری با اقتصاد مسافر و تقاضا است.

رحمانی موحد تنوع در ارائه خدمات هتل‌ها را از دیگر علل تفاوت قیمت‌ها دانست و گفت که بر این اساس، قیمت‌ها با توجه به نوع ستاره، از یک تا پنج ستاره متغیر است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد:

حداکثر افزایش قیمتی که برای واحدهای اقامتی در نظر گرفته شده، ۱۲ درصد نسبت به قیمت سال گذشته است.

وی از مهمان‌پذیرها، واحدهای آموزش و پرورش، کمپ‌ها و هتل آپارتمان‌ها به عنوان نمونه‌ای از تنوع واحدهای اقامتی و به تبع آن تنوع قیمت برای پوشش خواست‌ها و نیازهای تمام اقشار یاد کرد.‌

‌رحمانی موحد با تاکید بر نظارت‌های دستگاه‌های مسئول بر روند قیمت‌گذاری واحدهای اقامتی موجود در سطح کشور گفت که جدا از این نظارت‌ها، هر گونه افزایش قیمت واحدهای اقامتی کشور تابع ضوابط و دستور العمل‌هاست.

منبع ایرنا
برچسب‌ها سرمایه گذاری

دیدگاه  

    تبلیغات