آشنایی با استادیوم امارات؛ خانه توپچی های لندن

هانیه احمدی
جمعه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۰
آشنایی با استادیوم امارات؛ خانه توپچی های لندن

در این مقاله‌ کجارو و در ادامه‌ معرفی استادیوم‌های بزرگ دنیا به سراغ یکی از بزرگترین استادیوم‌های لندن می‌رویم، استادیوم امارات که خانه‌ تیم آرسنال است. با ما همراه باشید. 

استادیوم امارات 

استادیوم امارات (Emirates Stadium) جایگزین خانه‌ قبلی آرسنال، یعنی هایبری (Highbury)، شده است، که به دلیل کوچکی و عدم امکان گسترش و ساخت‌و‌ساز کنار گذاشته شد.

اولین نقشه‌ها برای ساخت یک استادیوم جدید در اواخر ۱۹۹۰ مطرح شد، در کنار آن هم جابه‌جایی به استادیوم جدید ومبلی (Wembley Stadium) عنوان شد. نهایتا زمینی انتخاب شد که تنها چند یارد از هایبری فاصله داشت و با کمی تأخیر ساخت استادیوم در سال ۲۰۰۴ آغاز شد. کل بودجه‌ پروژه به ۳۹۰ میلیون پوند رسید.

استادیوم امارات

استادیوم امارات به صورت رسمی در ۲۳ جولای سال ۲۰۰۶ افتتاح شد. اولین مسابقه هم یک مسابقه‌ خداحافظی برای اسطوره‌ باشگاه آرسنال، دنیس برکمپ، بود و آرسنال مقابل آژاکس قرار گرفت.

استادیوم امارات

در رقابت با استادیوم ومبلی، استادیوم امارات هرگز میزبان تیم ملی انگلیس نبوده است، اگرچه تیم ملی برزیل معمولا بازی‌های دوستانه‌ خود را در آنجا برگزار می‌کند.

راه‌های دسترسی به استادیوم 

استادیوم امارات در منطقه‌ اسلینگتون (Islington) در نزدیکی شمال لندن قرار دارد و تنها  دو مایل از ایستگاه قطار Kings Cross St Pancras فاصله دارد.

با وسایل نقلیه عمومی راه‌های متعددی برای رسیدن به استادیوم وجود دارد. مترو یک گزینه است، نزدیکترین ایستگاه، آرسنال است که در خط پیکادلی (piccadilly) قرار دارد. دیگر گزینه‌های مناسب ایستگاه‌های فاینزبری پارک (Finsbury Park) (خط ویکتوریا و خط پیکادلی) و ایستگاه ایسلینگتون و هایبری (Highbury & Islington) هستند. از هر دو ایستگاه تقریبا ۱۰ دقیقه پیاده‌روی تا استادیوم لازم است. 

استادیوم امارات

در روزهای غیر مسابقه، ایستگاه هالووی رود (Holloway Road) (خط Piccadilly) هم وجود دارد که بسیار نزدیک به استادیوم است، اما این ایستگاه قبل از مسابقه بسته خواهد شد و فقط بعد از مسابقه برای خروج باز می‌شود. 

گزینه‌ دیگر استفاده از قطار است که در ایستگاه‌های اصلی فاینزبری پارک و ایسلینگتون و هایبری است. در طول هفته هم قطارهایی وجود دارند که از ایستگاه مورگیت (Moorgate) حرکت می‌کنند. ایستگاه درایتون پارک ریل (Drayton Park rail) که بسیار نزدیک به ورزشگاه است هم در روزهای مسابقه بسته است. 

توصیه شده است در روزهای مسابقه با ماشین شخصی به استادیوم نیایید و در نظر داشته باشید در روزهای غیر از مسابقه هم تعداد محدودی پارکینگ در اطراف استادیوم وجود دارد. 

اقامتگاه، نوشیدنی و غذا در نزدیکی استادیوم امارات 

استادیوم امارات در منطقه‌ تازه بازسازی شده و نسبتا ساکت هایبری (Highbury) قرار دارد. تعداد کمی کافه کاملا نزدیک به استادیوم وجود دارند، بیشتر منطقه‌ مسکونی است، برخی گزینه‌ها برای غذا و نوشیدنی در طول هالووی رود و هایبری پارک رود یافت می‌شوند.

هیچ هتلی دقیقا نزدیک استادیوم وجود ندارد، اما تعدادی گزینه‌ دورتر از شمال آن در سون استریت رود (Seven Sisters Road) در نزدیکی فاینزبری پارک وجود دارند که برای رسیدن به آنها حدود ۱۵ دقیقه پیاده‌روی از استادیوم لازم است.

هتل کویینز (Queens) و هتل بست وسترن هایبری (Best western Highbury) شبی حدود ۱۰۰ پوند هزینه دارند. هتل‌های وودبری دوان (Woodberry Down)، پمبری (Pembury ) و سنترال پارک (Central park) هم گزینه‌های مناسبی هستند.

هتل نزدیک استادیوم

برای مشاهده تمامی هتل‌های نزدیک به استادیوم امارات اینجا را بررسی کنید. از آنجایی که دسترسی به استادیوم از طریق مترو به راحتی امکان‌پذیر است، شما می‌توانید هتل‌های در مرکز را لندن هم انتخاب کنید.

بلیط بازی‌های آرسنال 

بلیط بازی‌های آرسنال را به صورت آنلاین یا از طریق تلفن ۰۸۴۴۲۷۷۳۶۲۵ (از خارج از انگلیس: ۰۰۴۴۲۰۷۶۴۹۹۰۰۳) می‌توانید تهیه کنید.

آرسنال یکی از باشگاه‌های لیگ انگلیس است که خریداری بلیط در آن بسیار سخت است؛ از آن باشگاه‌هایی که اغلب عضویت در باشگاه برای تهیه بلیط لازم است.

استادیوم امارات

ابتدایی‌ترین رده‌ عضویت قرمز در حال حاضر ۳۳ پوند هزینه دارد و با آن بلیط‌ها به صورت پیش‌فروش در دسترس خواهند بود. قیمت بلیط بازی‌های آرسنال در سه دسته قرار می‌گیرند. بلیط بازی‌ها در دسته C، ارزان‌ترین نمونه‌ها هستند و از ۲۶ پوند برای اغلب صندلی‌های ردیف پایین شروع شده و به ۵۱ پوند برای یک صندلی مرکزی ردیف بالاتر می‌رسند.  بلیط‌ها برای دسته A، که گرانترین آنها است، از ۶۳.۵۰ پوند برای صندلی‌های پایین‌ترین ردیف شروع می‌شود و به ۱۲۶ پوند برای صندلی مرکزی در ردیف بالاتر می‌رسد.

 رزرو از قبل هم ۲ پوند هزینه دارد. قیمت بلیط برای اعضا کمی ارزان‌تر است.

حضور تماشاگران آرسنال 

ظرفیت این استادیوم  ۶۰,۳۶۱ صندلی است. 

نمودار تماشاچیان

تور استادیوم 

استادیوم امارات

آرسنال پیشنهاد بازدید از استادیوم امارات را به صورت خود-راهنما (self-guided) به شما می‌دهد. شما می‌توانید در استادیوم به تنهایی قدم بزنید، در حالی که یک راهنمای صوتی به همراه دارید. مسیر شامل اتاق‌های رختکن و تونل بازیکنان است. گزینه‌ دیگر این است که باشگاه یک تور با حضور یکی از اسطوره‌‌های آرسنال، به‌عنوان راهنما، هم پیشنهاد می‌دهد. در هر دو تور امکان دسترسی به موزه‌ آرسنال وجود دارد.

موزه آرسنال

استادیوم برای تورهای خود-راهنما تمام روزهای هفته باز است. اولین ورود ساعت ۱۰ صبح و آخرین ورود ۵ بعدازظهر است. در روزهای مسابقه هیچ توری وجود ندارد و استادیوم در روزهای قبل از بازی ممکن است زودتر بسته شود. حدود ۵۵ دقیقه تا ۹۰ دقیقه برای بازدید کامل استادیوم زمان لازم است.

تور اسطوره‌ها هر روز ساعت یک بعدازظهر شروع می‌شود و ۷۵ دقیقه طول می‌کشد.

تورهای خود-راهنما ۱۷.۵ پوند هزینه دارد و تور اسطوره‌ها ۳۵ پوند. به صورت آنلاین هم می‌توانید تور را رزرو کنید یا از طریق تلفن ۰۰۴۴۰۲۰۷۶۱۹۵۰۰۰ یا برای تورهای خود-راهنما در همان استادیوم بلیط تهیه کنید.

مطالب مرتبط:

    منبع stadiumguide

    دیدگاه