ربوده شدن هواپیمای مسافربری مصری

ربوده شدن هواپیمای مسافربری مصری

تیم  کجارو
| سه شنبه, ۱۰ فروردین ۹۵ ساعت ۱۲:۴۵

یک فروند هواپیمای مسافربری مصر حامل ده‌ها سرنشین که از اسکندریه عازم قاهره بود، توسط هواپیماربا ربوده شد و در فرودگاهی در قبرس به زمین نشست.

یک فروند هواپیمای مسافربری مصر ربوده شد. این هواپیما از اسکندریه عازم قاهره بود که توسط هواپیما‌ربا ربوده شد.

این هواپیما بعد از تغییر مسیر در فرودگاه «لارنکا» در کشور قبرس به زمین نشسته است. هواپیما از نوع ایرباس A320 است.‬‎ درباره تعداد سرنشینان این هواپیما خبرهای ضد و نقیضی منتشر می‌شود در حالی که برخی گزارش‌ها اعلام کردند که هواپیما ۵۵ مسافر دارد و کادر پروازی آن هفت نفر است، در بیانیه وزارت هواپیمایی کشوری مصر ۸۱ سرنشین اعلام شد. گزارش‌های اولیه نیز از وجود ۸۰ سرنشین در این هواپیما حکایت داشت.

رادیو قبرس اعلام کرد که این هواپیمای مصری در پروازی داخلی از شهر اسکندریه مصر به شهر قاهره در حال پرواز بود که ربوده شد.

برخی از رسانه‌ها از احتمال وجود بمب در هواپیما خبر داده و اعلام کردند که هواپیماربا با تهدید داشتن کمربند انتحاری از خلبان خواسته است به سوی قبرس پرواز کند. مسئولان قبرسی از پلیس خواستند که از بیم وجود مواد منفجره در هواپیما از آن دوری کنند‬.

هنوز مشخص نیست که انگیزه هواپیما‌ربا از ربودن این هواپیما چه بوده است. پلیس قبرس اعلام کرد که ربایندگان هنوز خواسته‌های خود را مطرح نکرده‌اند و هسته بحران به فرودگاه لارنکا اعزام شده است.

بیشتر مسافران این هواپیما تابعیت مصری دارند. یک مسئول وزارت هواپیمایی کشوری مصر گفت:

۳۰ سرنشین مصری، ۱۰ سرنشین آمریکایی، هشت سرنشین انگلیسی و یک سرنشین سوری است.

این هواپیما بعد از ۴۵ دقیقه پرواز، ارتباطش با برج مراقبت قطع شد. سازمان هواپیمایی مصر اعلام کرد که رباینده هواپیمای مصری در قبرس با ما در تماس است. روزنامه مصری الیوم به نقل از منابع وزارت هواپیمایی کشوری مصر اعلام کرد که رباینده هواپیما با آنها تماس گرفت و قرار است برای بار دوم تماس بگیرد.

فرد هواپیماربا به مسافران اجازه داده هواپیما را ترک کنند.

در گزارش دیگری رباینده به زنان و کودکان اجازه داده است که هواپیما را ترک کنند.‬‎ همه سرنشینان مصری هواپیما در فرودگاه لارنکا آزاد شدند و در گزارشی دیگر وزارت هواپیمایی کشوری مصر اعلام کرد که همه سرنشینان به جز کادر پروازی و پنج تبعه خارجی آزاد شدند.

وزارت هواپیمایی کشوری مصر در خصوص ربوده شدن یک فروند هواپیمای این کشور و فرود آن در فرودگاه قبرس بیانیه‌ای صادر کرد.

وزارت هواپیمایی کشوری مصر در بیانیه خود آورده است که یک سرنشین هواپیمای ربوده شده شرکت هواپیمایی مصر تهدید کرد که کمربند انفجاری خودش را منفجر می‌کند.

این بیانیه افزود که تعامل با این سرنشین از سوی مسئولان قبرسی در جریان است.

در این بیانیه آمده که خلبان «عمرالجمل» از تهدید یکی از سرنشینان خبر داد که گفته است کمربند انفجاری دارد. این فرد خلبان را مجبور کرد که در فرودگاه لارنکا در قبرس به زمین بنشیند.

این بیانیه افزود که هواپیمای مذکور از نوع ایرباس ۳۲۰ بود که با شماره پرواز ۱۸۱ با ۸۱ سرنشین از فرودگاه برج‌العرب در شهر اسکندریه به سمت فرودگاه قاهره پرواز کرد.

منبع تسنیم
برچسب‌ها هواپیما ایرباس

دیدگاه  

    تبلیغات