۵ راه برای صرفه جویی در هزینه ها هنگام سفر

هانیه احمدی
یکشنبه، ۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰
۵ راه برای صرفه جویی در هزینه ها هنگام سفر

آیا شما  تا به حال شنیده‌اید کسی از سفر رایگان یا کم هزینه اسقبال نکند؟ در واقع همه چیز سفر با بودجه‌ی افراد گره خورده است. انتخاب مقصد و حتی مدت اقامت هم معمولا با پول افراد تعیین می‌شود. البته این مسئله در مورد افراد مختلف متفاوت است اما چیزی که تقریبا در مورد تمامی افرادی که به سفر می‌روند مشترک است تمایل به کم کردن هزینه‌ها است. با کجارو همراه باشید تا در این مقاله پنج روش جالب برای صرفه جویی پول در سفر را به شما یاد بدهیم.

در ادامه پنج روش را به شما پیشنهاد می‌دهیم که بتوانید در سفر هزینه‌هایتان را کاهش دهید:

۱. کتاب راهنما

داشتن یک کتاب راهنمای قابل اعتماد در سفر همواره برای ذخیره‌ی پول کارآمد است. این کتاب دید درستی نسبت به قیمت‌های حقیقی حمل و نقل به شما می‌دهد و بهترین محل‌های اقامت را با توجه به بودجه‌ی شما پیشنهاد می‌دهد. بعلاوه در این کتاب‌ها روزهای رایگان بازدید از موزه‌ها و گالری‌ها نیز عنوان می‌شود و بدین ترتیب تفریحات خود را هم عاقلانه‌تر برنامه‌ریزی می‌کنید.

همچنین می‌توانید با مراجعه به رستوران‌های ارزان‌تر و خرید از مراکز مقرون به صرفه‌تر هم در هزینه‌ها صرفه جویی کنید. در نهایت اینکه یک کتاب راهنما بهترین روش برای آشکارسازی کلاهبرداری‌های احتمالی از مسافران است!

۲.مناطق توریستی

در بسیاری از شهرهایی که از آنها دیدن می‌کنید، مناطق توریستی وجود دارد. در این مناطق که همیشه پر زرق و برق هستند شما هتل‌ها، رستوران‌ها و مراکز فروش زیادی را پیدا خواهید کرد. هرچند شما برای در دسترس بودن تمامی این امکانات و البته راحتیتان معمولا با قیمت‌های بالایی مواجه می‌شوید. به پیشنهادهای افراد محلی توجه کنید و سعی کنید با کمی پیاده‌روی به مناطقی کمی دورتر رفته تا در آنجا با مناطقی مانند مراکز خرید مواجه شوید که برای غذا، هدیه و سوغاتی ارزان‌تر هستند. یکی دیگر از مزایای خرید از این مناطق کمک به زندگی مردم محلی به جای کمک به شرکت‌های بزرگ است.

۳.کارت تخفیف

در سراسر دنیا کارت‌های متفاوتی برای استفاده‌ی شما وجود دارد که خصوصا هزینه‌های تفریحات و محل اقامت شما را کاهش می‌دهند. یکی از معمول‌ترین آنها کارت دانش‌آموزی است، که می‌تواند از یک دانشگاه گرفته شده باشد یا یک نمونه‌ی عمومی بین المللی باشد که در بسیاری از جاها قابل قبول است. نمونه‌های زیادی از کارت‌های مخصوص جوانان زیر ۲۶ سال وجود دارد. گرچه برای داشتن آنها باید مبلغی را پرداخت کنید، اما ارزش این را دارد و یک سرمایه‌گذاری نسبتا کوچک است. این مسئله در مورد کارت‌های خوابگاه‌های بین المللی (Hostelling International) یا YHA هم صادق است. 

۴.بازارگردی

زمانی که شما در خانه‌ی خود هستید تنها با خرید کردن از جاهای متفاوت و کمی جستجو هزینه‌های خود را کاهش می‌دهید. این مسئله برای تمام زوایای سفر هم می‌تواند اتفاق بیوفتد، از جمله اقامت و رفت و آمد. این وقت گذاشتن مطمئنا ارزش دارد چون پول خود را ذخیره می‌کنید. هرگز اولین گزینه‌ای را که در فروشگاه می‌بینید نخرید. اطراف را بگردید و قیمت‌ها را با هم مقایسه کنید، احتمالا اگر دوست داشته باشید برای اجناس چانه بزنید در هزینه‌هایتان بیشتر صرفه جویی می‌کنید.

۵.اقامت از طریق کوچ سرفینگ (Couchsurfing)

زمانی که به هزینه‌های سفر فکر می‌کنید می‌بینید هزینه‌ی محل اقامت یکی از بزرگترین آنها است. اما چگونه می‌توانید با اقامت در مکان‌هایی این هزینه را حذف کنید؟ در واقع با مفهوم Couchsurfing دقیقا می‌توانید به این هدف برسید. پیوستن به این شبکه‌ی سراسری رایگان است و برای ارتباط بین افراد همفکر به عنوان میزبان و مهمان کار می‌کند و مهمانان را به میزبانانی معرفی می‌کند که آمادگی پذیرش آنها را در خانه‌هایشان دارند( به جای اقامت در هتل و خوابگاه). ذخیره‌ی پول تنها یکی از ابعاد این انتخاب است. این اتفاق به طور قابل ملاحظه‌ای سبب تقویت درک بین المللی افراد، تبادل فرهنگی و دوستی پایدار می‌شود. تمامی این‌ها ابعاد جدید و فوق‌العاده‌ای به سفر شما اضافه می‌کنند.

ذخیره‌ و صرفه جویی پول در سفر تنها یکی از جنبه‌های سفر شما است. برای داشتن یک سفر موفق سعی کنید از افراد باتجربه یاد بگیرید و بدین ترتیب اشتباهاتی را که آنها در سفر مرتکب شده‌اند،  تکرار نمی‌کنید.

منبع huffingtonpost

دیدگاه