راه‌ اندازی گیت بلیت الکترونیک در موزه ملی

تیم  کجارو
شنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۱۵
راه‌ اندازی گیت بلیت الکترونیک در موزه ملی

گیت بلیت الکترونیک در موزه ملی راه‌اندازی شد و از این پس بازدیدکنندگان موزه ملی می‌توانند از طریق اینترنت، بلیت الکترونیکی خود را دریافت کنند.

«مسعود سلطانی‌فر» معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن افتتاح این گیت الکترونیک و بعد از بازدید از بخش‌های مختلف موزه ملی گفت:

ما در ستاد هماهنگی خدمات سفر ویژه نوروز ۹۵ از ۴ ماه پیش به اتفاق ۱۸ دستگاه ذیربط خدماتی امدادی انتظامی، فعالیت‌های خود را آغاز کرده‌ایم و تلاشمان بر این بوده که بتوانیم با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود و تجربیات سال‌های گذشته بتوانیم موجبات مردم عزیزمان را در نوروز ۹۵ نیز فراهم کنیم.

وی افزود که حدود یک میلیون نفر به عنوان نوروز بانان بی نوروز از هفته‌های گذشته فعالیت خود را آغاز کرده و فکر می‌کنیم با توجه به شعاری که برای سال ۹۵ مطرح کردیم مبنی‌ بر اینکه جهانگردی را از ایرانگردی آغاز کنیم، انشاالله مقاصد گردشگری هموطنانمان را متنوع کنیم. مردم هم نشان دادند که این تنوع در مقاصد سفر را جدی گرفته‌اند و اخباری که ما داریم نشان می‌دهد که تردد در کشور در همه محورها به وفور مشاهده می‌شود و اگر چه در یکی دو روز اول قبل سال جدید در برخی محورها تراکم ترافیک را داریم ولی این موضوع که شاهد تنوع مقاصد گردشگری هموطنان هستیم باعث خوشحالی است چون باعث می‌شود همه جاذبه‌های گردشگری ایران مورد توجه قرار بگیرد.

به گفته سلطانی‌فر در این ایام مردم از جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی کشور استفاده می کنند و چون مدیریت مکان‌های تاریخی و فرهنگی با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است، ما سعی کرده‌ایم با مدیریت بهتر، این مکان‌ها ساعات بیشتری به مردم خدمت بدهند به همین منظور در ایام نوروز ساعات کار موزه‌ها و پایگاه‌های تاریخی ۲ ساعت افزایش یافته است. و تاکید کرده‌ایم که مدیران موزه ها بتوانند تا ساعات بعد از ساعت ۱۷ نیز در صورتی که تقاضا وجود داشته باشد به مردم خدمت بدهند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت که با راه‌اندازی بلیط الکترونیک و اپلیکیشن‌های موبایلی، تسهیلات بیشتری برای مردم جهت استفاده از این اماکن تاریخی فراهم کرده ایم. البته تلاش داریم که این سرویس‌ها را برای همه مکان های تاریخی راه‌اندازی کنیم. امید است با امکاناتی که فراهم شده و افزایش تعامل بین دستگاه‌های خدمات‌رسان زمینه ایجاد خاظره ای خوش از سفرهای نوروزی برای هموطنان ایجاد کنیم.

سلطانی‌فر خبر داد که با ایجاد کمپ‌های موقت اسکان مسافرین در شهرهای مختلف، تلاش داریم در هماهنگی با شهرداری‌ها به طبقات مختلف مردم با سطح درآمد متفاوت خدمت‌رسانی داشته باشیم. تعداد این کمپ‌ها را افزایش داده ایم. سایر دستگاه‌ها مانند هلال احمر، اوژانس، پلیس راهور هماهنگی لازم را با یکدیگر دارند.

وی گفت که همچنین سامانه ۰۹۶۲۹ برای پاسخگویی به مردم و رسیدگی به شکایات فعال است. و تمام دستگاه‌های ذیربط آماده رسیدگی به نظرات و شکایات مردم هستند. گشت‌های تعزیراتی نیز نظارت لازم را دارند و در روزهای گذشته نیز با برخی واحدهای متخلف برخورد کرده اند و در ایام عید نیز این نظارتها تشدید خواهد شد.

مطالب مرتبط:

    منبع مهرنیوز
    برچسب‌ها موزه

    دیدگاه