بلندگوی چندزبانه ی مترجم زبان ژاپنی

بلندگوی چندزبانه ی مترجم زبان ژاپنی

هانیه احمدی
| شنبه, ۲۹ اسفند ۹۴ ساعت ۲۳:۰۰

امروز در عصری هستیم که مدرن‌ترین گجت‌های مسافرتی یافت می‌شوند و با ورود این گجت جالب توسط شرکت سامسونگ که یک بلندگوی چندزبانه است دیگر اطلاعیه‌های فرودگاه‌های ژاپنی زبان بسیاری از مسافران را سردرگم نخواهند کرد. با کجارو همراه باشید تا جزئیات این بلندگو را بهتر بدانیم. 

یک گجت مسافرتی مدرن توسط پاناسونیک رونمایی شده است، یک بلندگوی چند زبانه که وقتی به زبان ژاپنی در آن صحبت می‌کنند، این توانایی را دارد به طور اتوماتیک به سه زبان انگلیسی، کره‌ای و چینی ترجمه کند. اسم این گجت "Megahonyaku" است که ترکیبی از کلمات ژاپنی برای megaphone (بلندگو) و Translation (ترجمه) است.

هدف از این گجت استفاده در اوقاتی است که ترافیک‌های شدید مسافرتی وجود دارد و به کارمندان فرودگاه‌ها و راهنماهای مسافران و البته کسانی که به ژاپن سفر می‌کنند کمک خواهد کرد و برای بسیاری از مواقع ضروری بسیار کارآمد خواهد بود. البته این اتفاق قبل از المپیک ۲۰۲۰ توکیو وجود این وسیله را بسیار دلپذیرتر کرده است.

در حال حاضر فرودگاه بین‌المللی Tokyo Narita یکی از شلوغ ترین فرودگاه‌ها در کشور ژاپن است، در نظر دارد نخستین استفاده کننده از این بلندگو باشد.

 

دیدگاه  

    تبلیغات