نخستین کشتی مسافری چابهار - عمان راه اندازی شد

تیم  کجارو
سه شنبه، ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۴۵
 نخستین کشتی مسافری چابهار - عمان راه اندازی شد

«عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی در حاشیه نشست سازمان بنادر و دریانوردی از راه‌اندازی کشتی مسافری در مسیر چابهار - عمان برای نخستین‌ بار خبر داد و گفت: ۱۱۱ شناور با ظرفیتی حدود ۷ هزار و ۵۰۰ صندلی آماده ارائه خدمت به مسافران نوروزی هستند.

«عباس آخوندی» در حاشیه نشست جمع‌بندی عملکرد سالانه سازمان بنادر و دریانوردی گفت:

امروز عملکرد سال ۱۳۹۴ و برنامه‌های سال ۱۳۹۵ سازمان بنادر و دریانوردی مرور شد. اقدامات خوبی در سال جاری صورت گرفت به طوری‌که دولت حدود ۵۰۰ میلیارد تومان در بنادر کشور سرمایه‌گذاری جدید کرد و بخش خصوصی نیز به میزان ۲۷۰۰ میلیارد تومان در بنادر کشور سرمایه‌گذاری کرد.

 وی بنادر ایران را جزو فعال‌ترین سایت‌های اقتصادی کشور خواند و افزود که موفق شدیم ۴۰۰ میلیون دلار از تسهیلات صندوق توسعه ملی برای توسعه بنادر کشور استفاده کنیم و با توجه به تاکیداتی که در توسعه سواحل مکران وجود دارد ساخت بندر چابهار با سرعت زیادی در حال انجام است که امیدواریم سال آینده ظرفیت تخلیه و بارگیری ۲/۵ میلیون تنی این بندر به ۸/۵ میلیون تن افزایش پیدا کند.

 آخوندی با اشاره به دو توافق انجام شده با هندی‌ها برای سرمایه‌گذاری در بندر چابهار گفت که حجم یکی از این سرمایه‌گذاری‌ها ۸۵ میلیون دلار و میزان سرمایه‌گذاری دیگر ۱۵۰ میلیون دلار است. امیدواریم با اتفاقاتی که رخ می‌دهد بنادر ایران به تدریج وارد صحنه رقابت بین‌المللی شوند.

 وزیر راه و شهرسازی درباره برنامه خدمات‌دهی به مسافران نوروزی گفت:

۱۱۱ شناور با ظرفیتی حدود ۷ هزار و ۵۰۰ صندلی آماده ارائه خدمت به مسافران نوروزی هستند. برای اولین از چهابهار به عمان کشتی مسافری راه‌اندازی شد و بنادر شمال و جنوب کشور در بخش مسافری این آمادگی را برای خدمات‌رسانی دارند.

 وی ادامه داد که برآورد آن است که امسال حدود ۱۸ میلیون نفر مسافر دریایی داشته باشیم که بخش عمده مسافران در نوروز جابه‌جا می‌شوند.

مطالب مرتبط:

    منبع CHN

    دیدگاه