انفجار مهیب در آنکارا پایتخت ترکیه

انفجار مهیب در آنکارا پایتخت ترکیه

تیم  کجارو
| یکشنبه, ۲۳ اسفند ۹۴ ساعت ۲۳:۳۰

در پی انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده نزدیک یک ایستگاه اتوبوس در میدان کیزیلای آنکارا تاکنون ۲۷ کشته و ۷۵ زخمی برجای ماندند.

یک بمب نزدیک یک ایستگاه اتوبوس ساعت ۱۹ به وقت محلی در میدان کیزیلای آنکارا منفجر شده است. این انفجار تاکنون ۲۷ کشته و ۷۵ زخمی برجای گذاشته است. دست کم ۱۰ دستگاه خودرو دیده می‌شود که به شدت ناشی از انفجار تخریب شده‌اند.

انفجار هنگامی روی داده که یک خودرو خود را به یک اتوبوس کوبیده و به نظر می‌رسد که انفجار رخ داده ناشی از بمب کار گذاشته‌شده در داخل خودرو بوده است.

براساس گزارشات، چندین خودرو در محل انفجار آتش گرفته و آمبولانس‌ها و ماشین‌های پلیس به صحنه این انفجار رفته‌اند. پلیس منطقه را بسته و به خبرنگاران و مردم اجازه نزدیک شدن به محل حادثه را نمی‌دهد. این احتمال وجود دارد که انفجار دیگری نیز در منطقه رخ دهد که ناشی از یک بمب احتمالی دیگر است.

سفارت آمریکا در آنکار دو روز پیش نسبت به یک حمله تروریستی هشدار داده بود.

انفجار امروز عصر (یکشنبه) در آنکارا چند هفته پس از آن صورت می‌گیرد که یک خودروی بمب‌گذاری شده دیگر اتوبوس حامل پرسنل نظامی ارتش ترکیه را در آنکارا هدف قرار داد و در آن واقعه ۲۹ تن کشته شدند. حزب کارگران کردستان ترکیه (پ‌ک‌ک) مسوولیت آن انفجار را برعهده گرفته بود.

برچسب‌ها تروریسم

دیدگاه  

    تبلیغات