رزرو هتل توسط ۸۰۰۰ گردشگر خارجی استان فارس

تیم  کجارو
سه شنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۰
رزرو هتل توسط ۸۰۰۰ گردشگر خارجی استان فارس

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس رزرواسیون هتل‌ها و ورود تورهای گردشگری خارجی به شیراز و فارس از ابتدای اسفند، آغاز شده است و براساس آمارها، تا پایان فروردین ۹۵ بیش از ۸۰۰۰ گردشگر خارجی به فارس سفر خواهند کرد.

 «مصیب امیری» در هفتمین جلسه کارگروه تخصصی صنایع‌ دستی، میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس، با بیان اینکه هشتمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی، نیمه دوم اسفند در محل ارگ کریم‌خانی شیراز برپا می‌شود، افزود:

این نمایشگاه با حضور ۱۵۰ هنرمند و صنعتگر صنایع دستی از سراسر کشور برپا خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۵۰ هنرمند از شیراز و ۴۰ هنرمند از شهرستان‌های فارس در این نمایشگاه شرکت می‌کنند، گفت:

این نمایشگاه فرصت مناسبی برای معرفی هنرهای سنتی و صنایع‌ دستی به علاقه‌مندان و گردشگران است.

«زهرا الحمدی» معاون هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی فارس، برپایی نمایشگاه صنایع دستی را وظیفه ذاتی سازمان میراث فرهنگی، عنوان و اضافه کرد:

این نمایشگاه با هدف معرفی، توسعه و رونق و فروش و بازاریابی هنرهای سنتی برپا می‌شود. در سال گذشته نیز فروش محصولات صنایع دستی در نمایشگاه سراسری صنایع دستی فارس به بیش از ۲۲ میلیون تومان رسید که امیدواریم امسال نیز شاهد استقبال و فروش مناسبی باشیم.

سلمان گورنگی، رئیس اتحادیه تعاونی‌های صنایع دستی استان فارس نیز گفت: هشتمین نمایشگاه صنایع‌دستی شیراز، روز ۱۷ اسفند آغاز به‌ کار خواهد کرد. این نمایشگاه از ساعت ۹ صبح تا ۲۱ و به‌ مدت ۱۰ روز و تا ۲۷ اسفند، برپا خواهد بود. اسکان هنرمندان و واگذاری غرفه‌های نمایشگاهی، رایگان است. در این نمایشگاه هنرمندانی از ۳۰ استان کشور حضور خواهند داشت.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها

    دیدگاه