تعیین قیمت سفر عتبات نوروزی تا هفته آینده

تعیین قیمت سفر عتبات نوروزی تا هفته آینده

مینا داودی
| سه شنبه, ۲۰ بهمن ۹۴ ساعت ۱۵:۳۰

رییس سازمان حج و زیارت از اعزام حدود دو و نیم میلیون نفر به عتبات عالیات عراق در نوروز ۹۵ خبر داد و اعلام کرد: برای مدیریت هزینه سفر به عتبات، پکیج‌های متنوعی تنظیم شده است.

 سعید اوحدی  با اشاره به آغاز پیش ثبت‌نام عتبات عالیات از صبح امروز (سه‌شنبه ۲۰ بهمن) برای متقاضیان اعزام در دوره زمانی ۲۱ اسفندماه تا ۱۵ خرداد، درباره اعزام نوروزی عتبات توضیح داد:

اعزام نوروزی در فاصله زمانی ۲۳ اسفندماه تا ۱۳ فروردین ماه صورت می‌گیرد که در این دوره، سامرا نیز به مقاصد نجف و کربلا اضافه شده است.

به گفته او، در عتبات نوروزی، روزانه ۱۵۰ گروه با ۱۲۰ هزار نفر جمعیت از ایران به عراق اعزام خواهند شد تا پاسخگوی استقبال مردم از عتبات نوروزی و همچنین جبران عمره لغو شده باشند.

او درباره قیمت سفر عتبات در نوروز گفت:

گروهی برای ارزیابی وضعیت هتل‌های شهرهای زیارتی عراق فرستاده شده و فکر می‌کنیم تا هفته آینده گروه‌های قیمتی عتبات مشخص و اعلام شوند.

اوحدی با بیان اینکه سعی می‌شود هزینه عتبات در این دوره افزایش سنگینی نداشته باشد، افزود:

پکیج‌های متنوعی از سه تا هفت روزه تنظیم شده که امیدواریم با این برنامه‌ریزی، هزینه سفر عتبات بویژه در نوروز مدیریت شود.

پیش‌ثبت‌نام عتبات که از ساعت ۹ صبح امروز (سه‌شنبه) در سایت atabat.haj.ir آغاز شده تا ساعت ۱۶ روز ۲۷ بهمن ماه ادامه دارد و نتایج قرعه‌کشی اول اسفندماه روی سامانه عتبات قرار می‌گیرد.

سازمان حج و زیارت همچنین برای آشنایی کامل با مراحل و روش ثبت نام، این شرایط را مشخص کرده است؛ الف - پیش ثبت‌نام گروهی، از ۱ تا ۷ نفره (ثبت‌نام در این روش حداقل ۱ نفر و حداکثر تا ۷ نفر است) ب - پیش ثبت‌نام گروهی، فقط ۳۵ نفره (ثبت‌نام در این روش می‌بایست حتماً ۳۵ نفر کامل باشد)

توجه مهم: افرادی که مبادرت به ثبت‌نام ۳۵ نفره کنند، در صورتیکه تعدادی از آنها منصرف یا از آن گروه خارج شوند (گروه جدید تشکیل دهند) و عدد گروه به کمتر از ۲۵ نفر تقلیل یابد، گروه اولیه حذف شده و در قرعه‌کشی شرکت داده نخواهد شد.

توجه: فقط ۱۵ درصد ظرفیت اعزام مختص اعزام‌های گروهی (گروه‌های ۳۵ نفره) است، لذا پیشنهاد می‌شود برای آنکه متقاضیان از امکان بیشتری برای تشرف بهره‌مند شوند، در گروه‌های حداکثر تا ۷ نفره ثبت‌نام کنند.

تذکرات مهم:

۱- هر گروه از یک سرگروه و افراد زیر گروه وی (همراهان) تشکیل می‌شود که لازم است مشخصات کامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان (کد ملی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پیش ثبت‌نام سایت درج شود.

۲- هر نفر فقط یک‌بار و در یک گروه می‌تواند (به عنوان سرگروه یا همراه) پیش ثبت‌نام کند و چنانچه به هر دلیلی هر یک از افراد پیش ثبت‌نام شده (سرگروه یا همراهان) پس از ثبت‌نام و دریافت کد رهگیری، خواستار ثبت نام با گروه جدید یا جابجایی اسامی گروه خود باشد، می‌تواند نسبت به ثبت‌نام مجدد اقدام و کد رهگیری جدید دریافت کند که در این صورت اطلاعات ثبت نامی در گروه قبلی حذف خواهد شد.

۳- کدملی و مشخصات کلی متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق و در صورت مغایرت، اطلاعات موجود در پایگاه ثبت‌احوال کشور مبنای عمل خواهد بود، لذا در ثبت کد ملی دقت مضاعف به عمل آورید.

۴- پس از اتمام مهلت پیش ثبت‌نام (سه‌شنبه ۲۷ بهمن) امکان تغییر نام و مشخصات افراد ثبت‌نام شده میسر نیست.

۵- باتوجه به اعلام اسامی افراد پذیرفته شده جهت ثبت نام در کاروان‌ها از طریق سیستم ارسال پیام کوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (یا یکی از نزدیکان وی) در فرم پیش‌ثبت‌نام الزامی است.

۶- در صورتی که تعداد افراد پیش‌ثبت‌نام شده از ظرفیت اعزام در ماه‌های اعلام شده در استان‌های مختلف بیشتر باشد، اولویت تشرف گروه‌ها براساس قرعه‌ تعیین و از طریق همین سایت به آنها اعلام می‌شود و افراد مازاد بر ظرفیت حذف خواهند شد.

۷- قرعه کشی و اعزام افراد پذیرفته شده از استان محل سکونت سرگروه (قید شده در سیستم) صورت خواهد گرفت. لذا، استان و شهر محل سکونت را با دقت از فهرست مربوطه انتخاب کنید. ۸- تاریخ تولد افراد باید به صورت کامل روز، ماه و سال (به صورت چهار رقمی) در فرم درج شود.

۹- کدملی همه افراد ۱۰ رقمی بوده و باید کلیه ارقام (صفرهای سمت چپ) آن به طور کامل در فرم ثبت شود.

۱۰- پس از تکمیل فرم و ثبت آن، اطلاعات دریافتی جهت کنترل نمایش داده می‌شود، اطلاعات نمایش داده شده را به دقت کنترل و در صورت صحت، گزینه تأیید را انتخاب و نسبت به قطعی نمودن پیش ثبت‌نام خود اقدام نمائید. چنانچه اطلاعات نمایش داده شده صحیح نیست، با انتخاب گزینه بازگشت و اصلاح مجدد نسبت به رفع مغایرت‌ها اقدام کنید.

۱۱- پس از قطعی کردن پیش ثبت‌نام، سیستم یک شماره رهگیری به گروه تخصیص می‌دهد که متقاضی آن بایستی این شماره را یادداشت کرده و برای پیگیری‌های بعدی نزد خود نگهداری کند. ۱۲- داشتن گذرنامه با اعتبار حداقل ۴ ماه از تاریخ اعزام ضروری است، ضمناً فرزندان بالای ۱۷ سال نیاز به گذرنامه مستقل دارند.

۱۳- فقط افراد پذیرفته شده در قرعه کشی دارای الویت اعزام بوده و انتقال یا جایگزینی میسر نیست.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها نوروز

دیدگاه  

    تبلیغات