از سرگیری خدمات صدور ویزا در سفارت‌خانه‌های ایران و انگلیس

از سرگیری خدمات صدور ویزا در سفارت‌خانه‌های ایران و انگلیس

تیم  کجارو
| شنبه, ۱۷ بهمن ۹۴ ساعت ۱۵:۳۰

وزیر امور خارجه بریتانیا روز جمعه ۵ فوریه (۱۶ بهمن) اعلام کرد که سفارت بریتانیا در تهران تا پایان ماه جاری میلادی بخش خدمات صدور ویزای خود را راه‌اندازی می‌کند. فیلیپ هاموند این خبر را در دیدار با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در لندن اعلام کرد.

سفارت‌ بریتانیا در تهران بعد از چند سال تعطیلی، تابستان سال جاری خورشیدی و مدتی بعد از اعلام توافق هسته‌ای ایران بازگشایی شد، اما هنوز خدمات صدور ویزا در این سفارتخانه ارائه نمی‌شود.

در حال حاضر شهروندان ایرانی برای گرفتن ویزای بریتانیا باید از طریق کشوری ثالث اقدام کنند.

محمدجواد ظریف هم از راه‌اندازی بخش صدور ویزا در سفارت‌خانه ایران در لندن در "چند هفته آینده" خبر داده است.

هاموند در این دیدار گفت که دو طرف به دنبال بهبود روابط دو کشور به ویژه در بخش اقتصادی و تجاری هستند.

او ابراز امیدواری کرد که سفر ظریف "اولین دیدار از سفرهای مرتب و زیاد" او به بریتانیا و همین طور خودش به تهران باشد.

وزیر امور خارجه بریتانیا هم‌چنین گفت که دو طرف در پی برطرف کردن مشکلات موجود برای تسهیل روابط بین بانکی میان دو کشور بعد از رفع تحریم‌ها هستند.

هاموند در توییتر خود اولین سفر وزیر امور خارجه ایران به بریتانیا در بیش از ۱۰ سال اخیر را نشانه گرم شدن روابط دو کشور خوانده است.

سطح روابط ایران و بریتانیا از حدود چهار سال پیش و در پی حمله عده‌ای از معترضان به ساختمان سفارت بریتانیا در تهران به شدت کاهش پیدا کرد و سفارتخانه‌ها در هر دو پایتخت تعطیل شد.

اما بعد از اعلام توافق هسته‌ای ایران روابط دو کشور بهبود یافته و دو طرف گفته‌اند که خواهان پیشرفت روابط سیاسی و اقتصادی هستند.

به‌ گزارش ایسنا، دکتر محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران که برای شرکت در اجلاس بین‌المللی کمک به سوریه در لندن به سر می‌برد از این فرصت استفاده کرده و در حاشیه این اجلاس دیدارهایی با دبیرکل سازمان ملل متحد، پادشاه اردن، امیر کویت، رییس‌جمهور آذربایجان و نخست‌وزیران انگلیس و ترکیه و هم‌چنین وزیران خارجه سوئد، مصر و عراق در خصوص مسائل منطقه‌یی و بحران سوریه داشت.

هم‌چنین در حاشیه این کنفرانس، ظریف و جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص روند اجرای برجام گفت‌وگو کردند.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها سفارت

دیدگاه  

    تبلیغات