اعلام زمان پرداخت قسط اول سفرحج تمتع سال ۹۵

تیم  کجارو
سه شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۰
اعلام زمان پرداخت قسط اول سفرحج تمتع سال ۹۵

متقاضیانی که در سال ۹۵ در اولویت اعزام سفر حج تمتع قرار دارند، قسط اول هزینه سفر خود به مبلغ ۵ میلیون تومان را هفته آینده پرداخت خواهند کرد.

در جلسه‌ای که به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین قاضی عسکر و با حضور رئیس و معاونین سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری تشکیل شد، با توجه به دعوت قبلی طرف سعودی از اوحدی برای سفر به عربستان مقرر گردید مقدمات این سفر با هماهنگی وزارت امور خارجه از طریق سفارت سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع عربستان هرچه سریعتر دنبال شود.

رئیس سازمان حج و زیارت در این جلسه اعلام کرد:

زمان پرداخت قسط اول سفرحج تمتع سال آینده، برای زائرانی که در اولویت اعزام قراردارند هفته آینده به مبلغ ۵ میلیون تومان به صورت علی‌الحساب خواهد بود.

اوحدی افزود:

گروه‌های قیمتی در زمان اخذ قسط دوم از زائران که برای نیمه اول اردیبهشت ماه ۹۵ در نظرگرفته شده است، اعلام خواهند شد.

در این جلسه، پروازهای نوروزی عتبات عالیات در ایام نوروز با حضور عرب‌نژاد مدیرعامل شرکت هواپیمایی ماهان بررسی و مقررگردید برای رفاه حال هرچه بیشتر زائران و پاسخ به درخواست‌های علاقه‌مندان سفر هوایی به عتبات، در دوره‌های نوروزی بیش از پنجاه پرواز اضافی برای انتقال زائران به عراق از ایستگاه‌های پروازی داخل کشور صورت گیرد.

در این جلسه رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه در پیش ثبت نام دوره جدید اعزام به عتبات عالیات حدود ۱۸۰۰۰۰ نفر ثبت نام کرده‌اند، افزود:

نتایج قرعه‌کشی امروز اعلام و دور جدید اعزام‌ها از دهه سوم اسفند آغاز خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در این جلسه بر لزوم هماهنگی هر چه بیشتر میان نیروهای صف و ستاد در عتبات تاکید کرد و اطلاع‌رسانی مناسب در خصوص محل اسکان، حمل و نقل و تغذیه زائران را ضروری خواند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر خواستار استفاده از نیروهای انسانی آموزش دیده و با تجربه درارائه خدمات به زائران عتبات شد و توصیه کرد:

در تدوین طرح جامع عتبات ازمدیران حج و زیارت در استان‌ها برای نشست مشورتی دعوت شود و دیدگاه نهایی جمع‌بندی و برای تصمیم‌ گیری به نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری ارائه گردد.

منبع: فارس نیوز

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها حج

    دیدگاه