فیلیپین بر گردشگری حلال تمرکز می‌کند

مینا داودی
چهار شنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۰
فیلیپین بر گردشگری حلال تمرکز می‌کند

اداره گردشگری فیلیپین از مجموعه‌ای از اقدامات برای جذب حداکثری گردشگران مسلمان کشورهای همسایه و منطقه خاورمیانه پرده برداشت.

 

مسئولان گردشگری کشور فیلیپین در تلاش‌اند با افزایش آگاهی پیرامون در دسترس بودن غذای حلال‌، مساجد و دیگر امکانات مربوط به مسلمانان‌، تعداد بیشتری از مسلمانان کشورهای منطقه را جذب کنند.

«رامون جیمنز»، دبیرکل اداره گردشگری فیلیپین اعلام کرد: فیلیپین نزدیک به ۵۶۶ هزار نفر گردشگر از خاورمیانه، بخشی از کشورهای آسیای جنوب شرقی و همچنین هند جذب می‌کند و این مناطق بازار پایه و اساسی ما برای گسترش گردشگری حلال است. بنابراین عزم برای توسعه گردشگری حلال فقط فرهنگی نیست و باید اقتصادی نیز باشد. بهبود صنایع حلال در کشور نه تنها موجب پیشرفت زندگی مسلمانان فیلیپین و جذب گردشگر بیشتر می‌شود، بلکه می‌تواند به رشد اقتصادی کشور نیز کمک کند.

به گزارش «تراول دیلی»، دو کمپانی «Crescent Rating» و«Halal Trip» به اداره گردشگری فیلیپین در راه اندازی کارزارهای تبلیغاتی آنلاین و معتبر ساختن هتل‌ها و رستوران‌های حلال در شهرهای عمده فیلیپین کمک خواهند کرد.

بازار گردشگری حلال یکی از بیشترین رشدها را در صنعت گردشگری داشته است و پیش بینی می‌شود ارزش این بخش از صنعت گردشگری تا سال ۲۰۲۰ میلادی به ۲۰۰ میلیارد دلار برسد در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۴ میلادی، ۱۴۵ میلیارد دلار بوده است.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها خانواده کجارو

    دیدگاه