آغاز به کار سی‌ و ششمین نمایشگاه گردشگری ایتالیا

تیم  کجارو
شنبه، ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۰
آغاز به کار سی‌ و ششمین نمایشگاه گردشگری ایتالیا

سی‌ و ششمین نمایشگاه گردشگری ایتالیا در حالی آغاز به کار کرد که با اجرای برجام، انتظار می‌رود بازار گردشگری ایتالیا روی خوش‌تری به ایران نشان دهد.

اگرچه در سفر حسن روحانی، رییس جمهور ایران به ایتالیا برای امضای تفاهم‌نامه گردشگری بین دو کشور فرصتی پیش نیامد، اما تحولات دو سال اخیر در روابط گردشگری ایران و ایتالیا، امیدواری‌های زیادی را از این بازار اروپایی برای فعالان گردشگری کشور به‌ وجود آورده است.

در سال ۲۰۱۳ بیش از ۱۳ هزار گردشگر ایتالیایی به ایران سفر کردند که ۰.۲۷ درصد از سهم گردشگران ورودی از اروپا را به خود اختصاص داد. استقبال زیاد ایتالیایی‌ها برای سفر به ایران در سال ۲۰۱۵ باعث شد تعداد پروازهای مستقیم بین دو کشور افزایش یابد.

ایتالیا از روز گذشته نبض گردشگری جهان را به‌دست گرفته تا سرنوشت تعاملات این حوزه را در سال پیش رو رقم بزند. نمایشگاه گردشگریBIT که از سال ۱۹۸۰ در شهر میلان برگزار شده، یکی از کلیدی‌ترین نمایشگاه‌های گردشگری جهان به‌حساب می‌آید. این نمایشگاه در سال ۲۰۱۵ حدود ۶۰ هزار بازدیدکننده حرفه‌ای و متخصص از سراسر جهان داشته است.

در نمایشگاه امسال که روز پنجشنبه، ۲۲ بهمن‌ماه با حضور مقامات ایتالیا افتتاح شد، فعالان صنعت گردشگری کشورهای مختلف از جمله سازمان‌ها و انجمن‌های گردشگری، تورگردانان، آژانس‌های مسافرتی، هتل‌ها، شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی، رسانه‌ها، دفاتر رزرواسیون، شرکت‌های تجاری و برگزارکنندگان همایش‌ها حضور دارند.

ایران نیز با همراهی ۱۰ آژانس مسافرتی و هوایی در غرفه‌ای که باغ ایرانی را به‌ نمایش گذاشته، در BIT میلان شرکت کرده است. تبلیغات محیطی ایران در بخش‌هایی از این نمایشگاه به چشم می‌آید، اقدامی که تا کنون در نمایشگاه‌های بین‌المللی کمتر به آن پرداخته شده است. مسئولیت غرفه ایران در نمایشگاه ایتالیا، امسال از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به منطقه آزاد قشم سپرده شده است و با همکاری هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، چنین فضایی آماده شد.

نمایشگاه گردشگری ایتالیا همواره سکویی برای کشورها بوده تا جاذبه‌های گردشگری خود را معرفی کنند. به همین دلیل مقامات برگزارکننده نمایشگاه گردشگری ایتالیا تلاش می‌کنند با اجرای تمهیدات ویژه‌، ساکنان شهر میلان و سایر گردشگران را به بازدید از BIT تشویق کنند.

این نمایشگاه گردشگری از ١١ تا ١٣ فوریه (٢٢ تا ٢٤ بهمن) به مدت سه روز در شهر میلان برپا است. دو روز نخست، ویژه کارشناسان صنعت گردشگری است و روز پایانی به بازدید عموم اختصاص دارد.

منبع: ایسنا

دیدگاه