اتاق خواب الهام گرفته از اثر ون گوگ برای اجاره

زهره زرشکیان | جمعه, ۲۳ بهمن ۹۴ ساعت ۰۸:۰۰

برای کسانی که دوست‌دار هنر، آثار هنری و به خصوص نقاشی هستند و آثار نقاشان را به‌ خوبی می شناسند، دانستن این موضوع که اتاقی دقیقا برگرفته از تابلوی اتاق خواب در ارل اثر معروف نقاش هلندی یعنی ونسان ون گوگ ساخته شده است، بسیار جذاب خواهد بود. یک شب اقامت در این اتاق مانند زندگی در این تابلو است. اکنون  اتاق مذکور برای اجاره کردن آماده است. با کجارو همراه باشید.

 این اتاق این احساس را در شما به وجود می‌آورد که در یک تابلوی نقاشی زندگی می‌کنید. اتاق به سبک پست-امپرسیونیست تزئین شده و یادآور جنوب فرانسه است. وسایل، رنگ‌های روشن به کار رفته در طراحی اتاق و آثار هنری موجود، تجربه‌ی یک عمر زندگی را به شما منتقل می‌کند.

موسسه هنر شیکاگو به منظور تبلیغ نمایشگاهی در مورد فضاهای خانگی که توسط ونسان ون گوگ کشیده شده است، با الهام از یکی از مشهورترین تابلوهای او به نام اتاق خواب در ارل (Bedroom in Arles) در سایت ایر بی‌ان‌بی (Airbnb - وب‌سایتی است که مردم در آن مکان‌های اقامتی را کرایه می‌دهند) اتاقی را با این عنوان برای اجاره قرار داده است. اتاق مذکور دونفره است و مبلغ کرایه آن از ۱۰ دلار (۳۵ هزار تومان) به ازای یک شب آغاز می‌شود. این اتاق درست مانند تابلوی نقاشی ون گوگ است. برای پوشش کف اتاق دقیقا مشابه نقاشی اصلی، از چوب‌های مسی-سبز استفاده شده است. صندلی‌های چوبی،‌ تابلوهای روی دیوار، میز کنار تخت و کوزه، کاسه‌ها و قلم‌موی روی میز، همه و همه درست مانند نقاشی اصلی طراحی و ساخته شده‌اند. اگر قصد بازدید از آن را دارید باید بگوییم که این اتاق درست در اطراف و نزدیکی موزه قرار گرفته است.

در تصویر زیر می‌توانید این اتاق را با نقاشی اصلی مقایسه کنید:

اما در اتاقی که یک شاهکار هنری است چه کاری می‌توان انجام داد؟

تا می‌توانید عکس سلفی بگیرید

ون گوگ شیفته‌ی تابلوها و تصاویری بود که از خودش می‌کشید (او بین سال‌های ۱۸۸۶ تا ۱۸۸۹ بیش از سی تابلو از خود کشید) و اکنون برخی از این تابلوها جزء بهترین و مشهورترین آثار وی هستند. یادتان باشد با کلاه حصیری و پیپ نیز عکس سلفی بگیرید.

یک شکست‌خورده تجاری باشید

مدت زمانی که در این اتاق اقامت می‌کنید، سعی کنید هیچگونه قرارداد مهم تجاری نبندید: ون گوگ تنها یک اثر خود را در تمام مدت زندگی‌اش فروخت؛ تابلوی تاکستان سرخ (The Red Vineyard). وی در زمان حیاتش گمنام بود و شهرت ون گوگ مربوط به بعد از مرگش است.

پرکار باشید

هر کاری را در این مدت زیاد انجام دهید. ون گوگ با وجود اینکه از ۲۷ سالگی کار خود را آغاز کرد، بیش از ۹۰۰ تابلو در یک دهه از فعالیت خود خلق کرد.

منبع:‌ The Verge | air bnb

برچسب‌ها خانواده کجارو

دیدگاه