آمریکایی‌ها، جایگاه اول صادرکننده گردشگر به روسیه را دارند

تیم  کجارو
پنجشنبه، ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۵
آمریکایی‌ها، جایگاه اول صادرکننده گردشگر به روسیه را دارند

گردشگران آمریکایی جایگاه اول بیشترین پرداخت کننده هزینه بابت هتل را در روسیه به دست آوردند.

در شش ماه نخست امسال، گردشگران آمریکایی برای هر شب اقامت در هتل‌های روسیه بطور متوسط ۶۷۳۸ روبل (حدود ۱۰۵ دلار) هزینه کردند که ۳۱ درصد بیشتر از مدت مشابه در سال ۲۰۱۵ بوده است.

در جایگاه دوم گردشگران آلمانی قرار دارند که بطور متوسط ۶۴۸۸ روبل بابت هرشب اقامت در هتل‌های روسیه پرداخت کردند که رشدی ۵۶ درصدی نسبت به سال قبل داشته است.

فنلاندی‌ها هم با پرداخت هر شب بطور میانگین ۶۳۶۹ روبل جایگاه سومین گردشگران را در روسیه از آن خود کرده‌اند.

اما میزان استفاده از هتل‌های لاکچری روسیه نیز امسال ۳۰ درصد رشد داشته است.

گردشگران فنلاندی بابت هر شب اقامت در هتل‌های پنج ستاره روسیه بطور متوسط ۱۴۰۶۷ روبل (۲۲۰ دلار) پرداخت کرده‌اند که ۸۸ درصد رشد را نشان می‌دهد.

اتباع بریتانیا به طور متوسط ۱۳۲۱۸ روبل و اتباع آمریکا با پرداخت ۱۱۰۶۲ روبل در هر شب، بیشترین استفاده‌کنندگان از هتل های پنج ستاره لاکچری روسیه بوده‌اند.

روسیه همچنین دارای هتل‌های بسیار لوکسی است که هر شب اقامت در آن برای یک‌نفر بیش از ۱۰ هزار دلار هزینه دارد.

هتل‌های ۳ ستاره روسیه بیشترین محبوبیت را در بین گردشگران خارجی از طبقه متوسط در این کشور دارد که بر این اساس اتباع کره جنوبی با پرداخت هر شب ۴۶۹۹ روبل (۷۴ دلار) با رشدی ۲۸ درصدی بیشترین سفارش‌دهندگان هتل سه ستاره در روسیه بوده‌اند. جایگاه دوم از آن گردشگران کانادا و گردشگران فنلاندی در جایگاه سوم این گروه از کلاس هتل‌های روسیه هستند.

دولت روسیه برنامه‌های متنوعی برای جذب گردشگر خارجی تدارک دیده که از مهم‌ترین آنان تجهیز هزاران هتل با استانداردهای بین‌المللی، تقویت زیرساخت‌های گردشگری در کنار برگزاری هفتگی انواع جشنواره‌های فرهنگی و خرید کالاها و برندهای معتبر در این کشور است.

منبع ایسنا
برچسب‌ها توریسم

دیدگاه