عواقب گران فروشی به گردشگر خارجی در فرودگاه شیراز

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰
عواقب گران فروشی به گردشگر خارجی در فرودگاه شیراز

انتشار پستی از یک گردشگر خارجی در شبکه‌های مجازی که بابت سفارش سه فنجان کاپوچینو، ۲ عدد همبرگر و یک هات داگ ۲۷۰ هزار تومان پرداخته بود، با واکنش بازرسان تعزیرات حکومتی استان فارس همراه شد و پس از شناسایی غرفه گران‌فروش، جریمه ۳۴۰ میلیون ریالی برای آن درنظر گرفته شد.

«علی مبشری» مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس به همراه بازرسان تعزیرات، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و اتاق اصناف در فرودگاه شیراز حضور یافت تا این‌گونه بر جدیت و عزم دستگاه‌های نظارتی بر مقابله با گران‌فروشی در این مکان پرتردد تاکید کرده باشد.

در جریان این بازدیدها، غرفه متخلفی که گران‌فروشی آن به گردشگر خارجی واکنش زیادی در شبکه‌های مجازی داشت، شناسایی و با حضور مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس برای این غرفه پرونده تشکیل شد.

مبشری در حاشیه این بازدید گفت:

این غرفه متخلف ملزم به پرداخت ۱۹۳ هزار تومان اضافه دریافتی از گردشگر خارجی بابت اقلام عرضه شده به وی است.

وی افزود که در حال تلاش برای شناسایی گردشگر خارجی و بازگرداندن اضافه مبلغ دریافتی این غرفه به وی هستیم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس گفت که در بازرسی‌ها از این غرفه گرانفروش همچنین ۱۷ میلیون تومان تخلف گرانفروشی شناسایی شد که در نهایت، این غرفه به میزان ۲ برابر این رقم یعنی ۳۴ میلیون تومان جریمه شد.

مبشری بیان کرد که در مجموع در بازدیدهای دوشنبه بازرسان اکیپ سیار تعزیرات حکومتی از غرفه‌های فرودگاه شیراز، بیش از ۱۳۵ میلیون تومان تخلف کشف شد.

مبشری در ادامه از شهروندان خواست در صورتی که جنسی را از غرفه‌های فرودگاه شیراز گران خریداری کردند مراتب را به سامانه ۳۰۰۰۹۶۵۱ گزارش تا موضوع به سرعت رسیدگی و با متخلف برخورد شود.

دیدگاه