خرید در مارینا بی (Marina Bay)، سنگاپور

حمیده کریمی
شنبه، ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۰
خرید در مارینا بی (Marina Bay)، سنگاپور

مارینا بی (Marina Bay) خلیجی در جنوب سنگاپور است که امروزه به عنوان یکی از مراکز تجاری، اداری، سرگرمی و خرید در سنگاپور شناخته می‌شود. در این مقاله مراکز تجاری و خرید در این بخش از سنگاپور را معرفی می‌کنیم. با کجارو همراه باشید.

خلیج مارینا که در بخش جنوبی سنگاپور و در شرق مرکز شهر سنگاپور قرار دارد به شکل مصنوعی در دهه‌ی ۱۹۷۰ ایجاد شده است. امروزه این منطقه یکی از مشهورترین مراکز تجاری دنیا است که در آن مراکز خرید، ساختمان‌های اداری و تجاری، هتل‌ها و مراکز تفریحی مختلفی وجود دارد.  اولین مسابقات فرمول یک سنگاپور در سال ۲۰۰۸ با چشم‌اندازی از این خلیج برگزار شد.

این منطقه که با آب احاطه شده، تفرجگاه‌های فوق‌العاده، مراکز تفریحی، مراکز خرید و هتل‌های شیکی دارد که بازدید از آنها در سفر به سنگاپور، خالی از لطف نیست. با وجود چشم‌انداز شهری زیبا و فعالیت‌های تفریحی جذاب، این منطقه به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در سنگاپور تبدیل شده است. گردشگران زمان زیادی در این منطقه می‌گذارند و امیدوار هستند که هیچ فرصتی را برای خرید و استفاده از تخفیف‌ها از دست ندهند.

سنگاپور

پیاده‌روهای حفاظ‌‌‌‌دار، گذرگاه‌های سرپوشیده و ایستگاه‌های مترو، رفت و آمد در این منطقه و دسترسی به آن را راحت کرده‌اند. ساعت کار فروشگاه‌ها از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است.

مرکز خرید سیتی لینک (CityLink)

این مجموعه، اولین مرکز خرید زیرزمینی سنگاپور است با ۵۶۰۰ مترمربع وسعت، بیش از ۵۰ فروشگاه دارد که در آنها مشهورترین برندها به عرضه‌ی محصولات خود در زمینه‌های مختلف می‌پردازند. چندین غذاخوری و رستوران هم در مجموعه وجود دارد. ساعت کار این مرکز، از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است.

تئاتر اسپلاناد (Esplanade – Theatres on the Bay)

اسپلاناد

این مجموعه‌ از یک مرکز هنرهای نمایشی چندمنظوره، تالار کنسرت، تئاتر و یک مرکز نمایشی روباز تشکیل شده است. علاوه بر مراکز و مجموعه‌های نمایشی و تئاتر، رستوران‌های متعدد و مرکز خرید هم در این مجموعه وجود دارد. این مرکز که در سال ۲۰۰2 افتتاح شده است، بهترین مکان برای یک تجربه‌ی فرهنگی در سنگاپور و تماشای اجراهای نمایشی و فرهنگی گروه‌های مختلف است. دسترسی به این منطقه از طریق ایستگاه‌های متروی City Hall یا Esplanade Circle Line به راحتی امکان‌پذیر است. از این ایستگاه‌ها ده دقیقه پیاده تا تئاتر فاصله دارید.

اسپلاناد

بنای این مجموعه از دو ساختمان گنبدی شکل بزرگ آلومینیوم و شیشه‌ای در کنار رودخانه تشکیل شده است.

مرکز خرید اسپلاناد یکی از بخش‌های حیاتی این مجموعه است. این مرکز که در بخش میانی دو بنای گنبدی شکل قرار گرفته، مکان مناسبی برای خرید و حتی غذاخوردن است. در اطراف این مجموعه‌ هم می‌توانید بهترین غذاهای لذیذ محلی را خریداری کنید و قبل یا بعد از اجرای نمایش مورد نظرتان دقایقی را استراحت کنید. ساعت کار این مجموعه از ۸ صبح تا ۲ نیمه‌شب است.

مارینا اسکوئر (Marina Square)

مرکز خرید سان‌تک سیتی (Suntec City) با یک پل سرپوشیده به مارینا اسکوئر متصل می‌شود. در این قسمت، بیش از ۳۰۰ فروشگاه و چندین غذاخوری‌‌ در چهار طبقه وجود دارد که محصولات متنوعی عرضه می‌کنند. در مجموعه‌ی تفریحی مخصوص کودکان، می‌توانید بچه‌ها را سرگرم کنید. ساعت کار این مجموعه از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است.

میلنیا واک (Millenia Walk)

در این مرکز خرید بزرگ و زیبا مجموعه‌ای برندهای مطرح دنیا را در زمینه‌های مد و محصولات الکترونیکی خواهید. علاوه بر فروشگاه، رستوران و کافه هم در مجموعه وجود دارد. ساعت کار این مرکز هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است.

مرکز خرید رافلز سیتی (Raffles City)

این مرکز خرید درست بالای ایستگاه متروی City Hall قرار دارد. بنای این مجموعه را معمار مشهور، I. M. Pei ساخته است که شامل دو هتل، دفاتر اداری و تجاری، رستوران و کافه و سالن همایش است. در مرکز خرید این مجموعه دپارتمان استورهای مشهور و برندهای مطرح را خواهید دید. ساعت کار این مجموعه هر روز از ۱۰ صبح تا ۹:۳۰ شب است.

سان‌تک سیتی مال (Suntec City Mall)

سان تک سیتی

یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید سنگاپور به چهار بخش موضوعی تقسیم می‌شود. گالری، Tropics، مرکز تفریحی و تراس آب‌نما. ۴۰۰ فروشگاه و ۱۰۰ غذاخوری و کافه در این مجموعه وجود دارد.  Carrefour of France بزرگ‌ترین هایپرمارکت سنگاپور هم در این مرکز قرار دارد. نام‌های مطرح داخلی و بین‌المللی در زمینه‌ی مد و پوشاک، موسیقی، لوازم ورزشی، اسباب‌بازی، هنر و صنایع دستی در این مجموعه پذیرای گردشگران هستند. در مرکز این مجموعه یک فواره به نام Fountain of Wealth وجود دارد که نامش در سال ۱۹۹۸ به عنوان بزرگترین فواره‌ی دنیا در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده است.

سان تک سیتی

مرکز خرید The Shoppes

این مرکز خرید لوکس در مجموعه‌ی مارینا بی سندز (Marina Bay Sands) قرار دارد و میزبان برندهای لوکس و مشهور از سراسر دنیا است. صدها فروشگاه، رستوران‌های عالی و مشهور، کافه، مراکز تفریحی و جاذبه‌های دیدنی گردشگری، در این مجموعه پذیرای گردشگران هستند.

سنگاپور

مشهورترین برندهای پوشاک و مد از جمله، الکساندر مک کویین، آرمانی، دیور، هوگو باس، بولگاری و... در این مجموعه به عرضه‌ی محصولات می‌پردازند. حتی اگر اهل ریخت و پاش و خریدهای لوکس نیستید، دیدن این مرکز خرید بزرگ را از دست ندهید. معماری چشم‌گیر، ویترین‌های شیشه‌ای عظیم، تالارهای بزرگ و وسیع و آب‌نمای مرکزی این مجموعه، توجه هر بیننده‌ای را جلب می‌کند.

کانال سرپوشیده‌ی داخل این مجموعه هم بسیار دیدنی است. قایق‌هایی به سبک قایق‌های ماهیگیری سنتی در این کانال وجود دارند که با آنها می‌توانید گشتی در مرکز خرید بزنید.

رستوران‌های متعدد این مجموعه بهترین غذاها از سراسر دنیای را سرو می‌کنند: دیم‌سام، کاری هندی، پیتزای ایتالیایی، سوشی ژاپنی و غذاهای مدرن فرانسوی توسط سرآشپزهای مشهور سرو می‌شوند.

این مرکز خرید کاملا در ارتباط با دیگر بخش‌های مجموعه‌ی مارینا بی‌ سندز قرار دارد و شما می‌توانید از امکانات تفریحی دیگر این مجموعه از جمله کافه‌های بام و سکوی بازدید استفاده کنید. ساعت کار این مجموعه از ۱۰:۳۰ صبح تا ۱۱:۳۰ شب است.

منبع singapore-guide

دیدگاه