هواپیمایی انور ایر، معرفی ایرلاین های ایران و جهان

هواپیمایی انور ایر، معرفی ایرلاین های ایران و جهان

عماد جعفری
| پنجشنبه, ۹ دی ۹۵ ساعت ۱۹:۳۰

هواپیمایی انور ایر، بزرگ‌ترین ایرلاین خصوصی ترکیه است که با در اختیار داشتن ۳۰ فروند هواپیمای ایرباس به ۱۴ مقصد داخلی در ترکیه و بیش از ۱۲۰ مقصد بین‌المللی پرواز دارد. با کجارو همراه باشید.

هواپیمایی انور ایر، بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی خصوصی در ترکیه است که در سال ۱۹۹۲ تأسیس شده است. 

 این شرکت هواپیمایی پس از مقررات زدایی از صنعت هواپیمایی داخلی ترکیه، رشد و توسعه زیادی پیدا کرد و یکی از مهم‌ترین ایرلاینها در جابه‌جایی مسافران در داخل مرزهای ترکیه شد. در این ۲۴ سالی که از فعالیت شرکت هواپیمایی انور می‌گذرد، این ایرلاین توانسته نقش قابل‌توجهی در توسعه صنعت هواپیمایی کشور ترکیه ایفا کند.

دفتر مرکزی انور ایر در فرودگاه بین‌المللی آتاتورک در استانبول است. این شرکت هوایی که در سال ۱۹۹۲ میلادی فعالیت خود را با پرواز به شهرهای مختلف ترکیه آغاز کرده است در سال ۲۰۰۳ پروازهای بین‌المللی خود را نیز شروع کرد.

هواپیمایی انور ایر

 این شرکت اولین پروازهای خود را با اجاره هواپیماهای ایرباس آ- ۳۲۰ آغاز کرد و از سال ۲۰۰۳ نیز به‌عنوان یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده پروازهای ارزان‌قیمت مطرح گردید.

هواپیمایی انور ایر

انور ایر که اکنون جزو شرکت‌های هواپیمایی ارزان‌قیمت (low cost) ترکیه به‌حساب می‌آید، از سال ۲۰۰۳ توانست خطوط هوایی بین‌المللی خود را راه‌اندازی کند و تعداد مقصدهای خود را افزایش دهد. در حال حاضر ایرلاین انور به ۱۴ مقصد داخلی در خاک ترکیه و بیش از ۱۲۰ مقصد بین‌المللی در جهان پرواز دارد. این شرکت اولین پروازهای خود را با اجاره هواپیماهای ایرباس A320 آغاز کرد و هم‌اکنون ۳۰ فروند هواپیما در ناوگان خود دارد. ایرلاین انور از سال ۱۹۹۲ تاکنون بیش از ۸۵ میلیون مسافر در جهان جابه‌جا کرده که سالیانه چیزی حدود ۱٫۴ میلیون مسافر می‌شود. قطب شرکت هواپیمایی انور فرودگاه بین‌المللی آتاتورک است و در حال حاضر حدود ۱۵۰۰ نفر پرسنل دارد.

مقاصد هواپیمایی انور ایر

هواپیمایی انور ایر

انور ایر به ۱۴ مقصد داخلی در خاک ترکیه و بیش از ۱۲۰ مقصد بین‌المللی در جهان پرواز دارد. هواپیمایی انور ایر علاوه بر شهرهای داخلی ترکیه به ۳۰ مقصد در قاره اروپا و آسیا نیز پرواز مستقیم دارد. در بین شهرهای ایران هم تهران، اصفهان و تبریز مقصد هواپیماهای این شرکت هواپیمایی هستند. 

  • قاره آسیا

ایران (اصفهان، تبریز و تهران)، آذربایجان و عراق

  • قاره اروپا

فرانسه، اتریش، آلمان، نیوزلند، روسیه، ترکیه و اوکراین

ناوگان هواپیمایی انور ایر

مقاصد هواپیمایی انور ایر

هواپیمایی انور ایر ترکیه در حال حاضر با در اختیار داشتن ۳۰ فروند هواپیمای ایرباس پروازهای خود را برقرار می‌کند.

  • ایرباس A320-200

تعداد: ۹ فروند

  • ایرباس A321-100

تعداد: ۲  فروند

  • ایرباس A321-200

تعداد: ۷  فروند

  • ایرباس A330-200

تعداد: ۸  فروند

  • ایرباس A330-300

تعداد: ۳  فروند

  • مجموع

تعداد: ۳۰ فروند

حواشی هواپیمایی انور ایر

۱۲ می سال ۲۰۱۲، مجوز دسترسی شرکت هواپیمایی انور به حریم هوایی هلند به مدت یک ماه تعلیق شد. علت این تعلیق حوادثی بود که برای هواپیماهای این ایرلاین اتفاق می‌افتاد. پس از این اتفاق، مذاکراتی بین مقامات هلندی و شرکت هواپیمایی انور برای حل این مشکل انجام شد و مقامات هلندی به این شرکت مجوز پرواز در حریم هوایی هلند را دوباره صادر کردند.

حادثه در هواپیمایی انور ایر

 هواپیمایی انور ایر

۱۷ ژوئن سال ۲۰۰۳، یک فروند هواپیمای مکدونل داگلاس متعلق به شرکت هواپیمایی انور، هنگام بر خواستن از باند فرودگاه ایلده نتوانست اوج بگیرد و پروازش بی‌نتیجه ماند. این حادثه آسیبی به هیچ یک از مسافران نرساند اما هواپیما متهم به نقض امنیتی شد.

منبع tripvc onurair

دیدگاه ها  

    عضو کانال تلگرام کجارو شوید