سفر روحانی به ایراون؛ تقویت مناسبات و همکاری با همسایگان

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰
سفر روحانی به ایراون؛ تقویت مناسبات و همکاری با همسایگان

رئیس‌جمهوری کشورمان در سفری سه روزه به سه کشور ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان، با بدرقه رسمی علی اکبر ولایتی، اسحاق جهانگیری و وزرای جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش، تهران را به مقصد ایروان ترک کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در ادامه سیاست‌های دولت برای تقویت مناسبات و تعمیق همکاری با همسایگان و کشورهای منطقه، به دعوت رسمی رئیس‌جمهوری ارمنستان، صبح امروز (چهارشنبه) به ایروان پایتخت این کشور سفر کرد.

در این سفر یک‌روزه و فشرده، رئیس‌جمهوری کشورمان با رئیس‌جمهوری ارمنستان دیدار و در خصوص روابط بین دو کشور گفت‌وگو می‌کند. همچنین علاوه بر مذاکره دو جانبه هیئت‌های عالی‌رتبه دو کشور، چندین سند همکاری بین مقامات جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان به امضا خواهد رسید و همایش بازرگانان ایران و ارمنستان نیز برگزار می‌شود.

روحانی پس از پایان برنامه‌های پیش‌بینی شده در ارمنستان این کشور را به مقصد شهر آستانه در قزاقستان ترک خواهد کرد.

مذاکره روسای جمهوری ایران و قزاقستان، نشست هیئت‌های عالی‌رتبه، امضای سندهای همکاری مشترک و کنفرانس مطبوعاتی از جمله برنامه‌های سفر یک‌روزه رئیس‌جمهوری کشورمان به قزاقستان است.

روحانی در آخرین مرحله از سفر منطقه‌ای خود نیز شامگاه دوم دی ماه وارد بیشکک، پایتخت جمهوری قرقیزستان خواهد شد که ملاقات با رئیس‌جمهور و مقامات بلندپایه قرقیزستان، مذاکره هیئت‌های عالی‌رتبه دو کشور، امضای چند سند همکاری در حوزه‌های مختلف و کنفرانس مطبوعاتی مشترک از برنامه‌های پیش‌بینی شده در این سفر است و هم‌زمان همایش تجاری فعالان اقتصادی ایران و قرقیزستان نیز برگزار می‌شود.

در این سفر نهاوندیان، رئیس دفتر رئیس‌جمهور، سیف، رئیس بانک مرکزی، ظریف، وزیر امور خارجه و چیت‌چیان وزیر نیرو، حسن روحانی را همراهی می‌کنند.

منبع ایسنا

دیدگاه