افزایش غلظت ذرات هوای تهران طی دو روز آینده

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰
افزایش غلظت ذرات هوای تهران طی دو روز آینده

با وجود برقراری شرایط کیفی نسبتا مطلوب هوا در روز جاری (چهارشنبه)، انتظار می‌رود غلظت ذرات معلق با قطر کمتر از ۲/۵ میکرون نسبت به روز گذشته افزایش یابد و پیش‌بینی می‌شود با تداوم روند افزایشی نسبی غلظت ذرات معلق تا روز پنجشنبه، شرایط کیفی هوای نامطلوب (به ویژه برای گروه‌های حساس) در این روز برقرار شود.

بر اساس تحلیل ﺁخرین داده‌های هواشناسی پیش‌بینی شده برای شهر تهران، با وجود کاهش میزان ناپایداری جوی در روز چهارشنبه اول دی، نسبت به روز پیشین، در برخی ساعات روز وزش باد موثر انتظار می رود. این شرایط کم و بیش برای روز پنجشنبه دوم دی ادامه داشته و به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی از شبانگاه روز پنجشنبه، بر سرعت باد افزوده خواهد شد.

تداوم این شرایط برای روز جمعه دور از انتظار نیست. همچنین طی روزهای پایانی هفته تغییر محسوسی در دما مشاهده نخواهد شد. طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، انتظار می‌رود با وجود برقراری شرایط کیفی نسبتا مطلوب هوا در روز جاری (چهارشنبه)، غلظت ذرات معلق با قطر کمتر از ۲/۵ میکرون نسبت به روز گذشته افزایش یابد و پیش‌بینی می‌شود با تداوم روند افزایشی نسبی غلظت ذرات معلق تا روز پنجشنبه، شرایط کیفی هوای نامطلوب (به ویژه برای گروه های حساس) در این روز برقرار شود.

براساس گزارش سایت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبحِ امروز تهران، ۹۴ و در شرایط سالم قرار داشته است.

منبع ایسنا

دیدگاه