همکاری لوفتهانزا با ایرلاین های ایرانی

تیم  کجارو
شنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۰
همکاری لوفتهانزا با ایرلاین های ایرانی

نایب رئیس اجرایی لوفتهانزا معتقد است در صورت فراهم شدن برخی از پیش‌شرط‌های لازم امکان ارتباط و همکاری مستقیم میان این شرکت آلمانی با ایرلاین‌های ایرانی وجود خواهد داشت.

«ینس بیشوف» نایب رئیس اجرایی لوفتهانزا درباره تغییرات به وجود آمده در جایگاه صنعت هوایی ایران و احتمال قدرت گرفتن دوباره ایرلاین‌های ایرانی، اظهار کرد:

ما به طور جدی نسبت به این تغییرات خوش‌بین هستیم و در این مسیر قطعا از افزایش همکاری‌ها استقبال خواهیم کرد.

به گفته وی این شرکت آلمانی در حال حاضر نیز رابطه بسیار خوبی با ایران‌ایر در چند حوزه هوایی دارد و این موضوع برای لوفت‌هانزا اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

نایب رئیس اجرایی لوفتهانزا با بیان اینکه امکان توافق‌های جدی این شرکت با ایرلاین‌های ایرانی برای تبدیل شدن به یک متحد منطقه‌ای وجود دارد، بیان کرد که لوفتهانزا در حال حاضر با چند ایرلاین از آمریکا شمالی و کانادا گرفته تا سنگاپور و ژاپن در قالب یک گروه و تیم مشارکتی فعالیت می کند و از اضافه شدن ایرلاین‌های ایرانی به این چارچوب استقبال خواهند کرد.

بیشوف افزود که البته افزایش همکاری‌ها منوط به برنامه‌ها و مقاصد پروازی است که ایرلاین‌های ایرانی تعریف خواهند کرد. در صورتی که ایران‌ایر به عنوان شرکتی که در حال حاضر نیز با لوفتهانزا در ارتباط است، مسیرهای پروازی خود را نهایی کند، امکان افزایش ارتباط‌ها وجود خواهد داشت.

به گفته وی این شرکت به بازار ایران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین بازارهای منطقه نگاه می کند و برای افزایش حضور خود در این بازار برنامه‌ریزی خواهد کرد.

شرکت لوفتهانزا که در حال حاضر بزرگ‌ترین ایرلاین اروپایی به حساب می‌آید، چند روز قبل در قالب مراسمی شصتمین سال حضور خود در آسمان ایران را جشن گرفت.

این شرکت آلمانی که در طول سال‌های تحریم نیز پروازهای خود به ایران را قطع نکرد، پس از لغو تحریم‌ها تعداد پروازهای خود را به ۲۷ پرواز هفتگی رساند.

حدود دو ماه قبل اصفهان نیز به عنوان دومین مقصد هوایی لوفتهانزا در ایران کار خود را آغاز کرد.

منبع ایسنا

دیدگاه