تور مجازی: بندر هالونگ؛ ویتنام

سارا کرایی
چهار شنبه، ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۰
تور مجازی: بندر هالونگ؛ ویتنام

بندر هالونگ یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری در ویتنام است. در این مقاله با کجارو همراه باشید و از افسانه شنیدنی شکل‌گیری این جزیره زیبا و افسانه‌ای بخوانید و چند تصویر پانوراما فوق‌العاده ببینید.

بندر هالونگ (Halong Bay) ویتنام یکی از زیباترین و چشم‌نوازترین مکان‌های روی زمین است. این بندر چنان دیدنی است که در سال ۱۹۹۴ در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در سال ۲۰۱۱، این زیبای ویتنامی به عنوان یکی از هفت عجایب طبیعی جدید دنیا انتخاب شد و رقبایی چون آتشفشان وسوویوس (Vesuvius) در ایتالیا، تپه دریایی گریت بریر (Great Barrier) در استرالیا و حتی بایکال (Baikal)، عمیق‌ترین دریاچه‌ی دنیا، را پشت سر نهاد و در این لیست جای گرفت. 

بندر هالونگ

داستان جالبی درباره ساخت این بندر زیبا بر سر زبان‌ها است. می‌گویند روزگاری، نیاکان ویتنامی‌ها با چینی‌ها در جنگ و ستیز بودند. در همان زمان خدایان برای یاری رساندن به جنگجویان ویتنامی چند اژدا به روی زمین می‌فرستند. اژد‌هاها سنگ‌هایی گرانبها به سوی زمین پرتاب می‌کنند تا مانع هجوم چینی‌ها شوند. سنگ‌ها، اما، به جزایر زیبایی تبدیل می‌شوند و به عنوان مانع از مردم ویتنام در برار متجاوزان چینی محافظت می‌کنند. اژد‌ها‌ها با وجود اینکه جزایر را دوست داشتند پس از پایان جنگ آن‌ها را ترک می‌کنند. بعدها، ویتنامی‌ها محلی را که مادر اژدها فرود آمده «هالونگ» به معنای «جایی که مادر اژدها فرود آمده» می‌نامند.

بندر هالونگ تنها یک بندر نیست؛ بلکه بیش از ۱۲۰ کیلومتر نوار ساحلی و ۳۰۰۰ جزیره در دل آبی به رنگ سبز زمردی است ـ هزار جزیره از این ۳۰۰۰ جزیره نام‌گذاری شده‌اند.

بندر هالونگ

تقریبا تمام جزیره بافت صخره‌ای دارد و تعداد بی‌شماری غار و اشکفت در اشکال و اندازه‌های مختلف در آن دیده می‌شود. بسیاری از این غارها گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کنند و زمانی که با نورهای غیرطبیعی تزئین می‌شوند بسیار دیدنی و رویایی می‌شوند.

شکل خاص کوه‌ها در اثر بارش باران و حرکت آن در میان سنگ‌ها به‌وجود آمده است. هر ساله باران‌های استوایی سنگ آهک را با خود می‌شوید و اشکال زیبایی در غارها و گاهی هم غارهای کوچکی ایجاد می‌کند. زمین‌شناسان این پدیده را برج کارست می‌نامند. برج‌های کارست دیگری در نقاط دیگر جهان چون ماداگاسکار و چین وجود دارد. 

بندر هالنوگ

غار هانگ دو گو (Hang Dau Go) یکی از مشهورترین مکان‌های بندر هالونگ است. برای رسیدن به دهانه غار باید از ۹۰ پله بالا بروید. سنگ‌ها و دیواره‌های داخلی این غار بسیار دیدنی و چشم‌نواز هستند. در انتهای غار چاه آب شیرین قرار دارد که با دیواره‌های بسیار قدیمی و باستانی‌ احاطه شده است. امپراتور ویتنام، خای دین (Khai Din)، در سال ۱۹۱۷ از این غار بی‌نظیر بازدید کرده است و روی یکی از دیواره‌های غار اثری از خود به جای گذاشته است.

بندر هالونگ

غار دیگری که کوانگ هان (Kuang Han) نام دارد از نظر عمق (۱۳۰۰ هزار متر) رکورددار است. تعجبی ندارد که نام غار تونلی را بر روی آن نهاده‌اند.

یکی از غارهای کوچک این منطقه به خاطر بازتاب صدا در آن معروف است. وقتی در این غار باد زوزه می‌کشد، می‌شود صدای طبل مانندی را از انتهای غار شنید. بعید نیست این صدای عجیب بازتابی از جنگ باستانی چینی‌ها و ویتنامی‌ها و اژد‌هاها باشد.

مهمترین جاذبه‌ی این تور مجازی دیدن صخره‌ها در اشکال و اندازه‌های مخلف است که از آب کریستالی صدها متر قد علم کرده‌اند.

اگر روزی به بندر هالونگ سفر کردید سفر قایقی دو روزه در این بندر را حتما در برنامه داشته باشید. در این سفر کوتاه از روستای معلق دیدن می‌کنید و به یک شام رمانتیک دو نفره در یک جزیره کاملا غیرمسکونی خواهید رفت.

دعوت می‌کنم به تماشای تصاویر پانوراما بنشینید و از دیدن یکی از عجایب خلقت لذت ببرید.

تور مجازی روزهای یکشنبه و چهارشنبه، ساعت ۱۱:۱۵ شب در کجارو منتشر می‌شود. برای دسترسی به مقاله‌های این بخش به صفحه‌ی اختصاصی تور مجازی مراجعه کنید.

مطالب مرتبط:

    منبع airpano
    برچسب‌ها تور مجازی

    دیدگاه