متروی شهرری فردا رایگان است

تیم  کجارو
شنبه، ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۰
متروی شهرری فردا رایگان است

در روز یکشنبه ۳۰ آبان ماه، برای سهولت تردد هرچه بیشتر عزادارانی که در پیاده روی اربعین به‌سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) شرکت می‌کنند، مسافرگیری از ایستگاه شهرری بعد از پایان مراسم تا جابه‌جایی کامل عزاداران، به‌صورت رایگان انجام می‌شود.

لیست ایستگاه های مترو و نقشه مترو تهران را در این مقاله ببینید

«احمدی بافنده» مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران از ارائه خدمات ویژه به عزاداران و شرکت‌کنندگان در راه‌پیمایی اربعین تهران خبر داد و در تشریح جزئیات آن گفت:

در روز یکشنبه ۳۰ آبان ماه، متروی تهران آمادگی ارائه خدمات حداکثری به عزاداران حسینی و شرکت‌کنندگان در راه‌پیمایی اربعین تهران به‌خصوص در ایستگاه‌های امام حسین (ع)، میدان شهدا و شهرری که در مسیر این راه‌پیمایی قرار دارند را دارد.

وی تصریح کرد که برای سهولت تردد هرچه بیشتر عزادارانی که در پیاده روی اربعین به‌سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) شرکت می‌کنند، مسافرگیری از ایستگاه شهرری بعد از پایان مراسم تا جابه‌جایی کامل عزاداران، به‌صورت رایگان انجام می‌شود.

احمدی بافنده با بیان اینکه در خط یک مترو تهران که در این روز بیشترین مسافر را به خاطر وجود اماکن مذهبی دارد، فاصله گذر قطارهای مترو کاهش می‌یابد افزود:

با افزایش ۲۳ درصدی حرکت قطارها در این خط، فاصله گذر از ۷ به ۵ دقیقه می‌رسد.

به گفته مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران تردد مسافران در تمام خطوط مترو تهران به‌صورت لحظه‌ای کنترل و در صورت نیاز قطارهای فوق‌العاده نیز اعزام خواهند شد.

بنا براعلام مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه، مراسم پیاده روی روز اربعین حسینی در تاریخ ۳۰ آبان ماه، ساعت ۷ صبح از میدان امام حسین (ع) به‌سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار می‌شود. این مسیر به طول تقریبی ۱۵ کیلومتر تعیین شده است و عزاداران حسینی از خیابان ۱۷ شهریور، میدان شهدا، میدان خراسان، میدان شوش، خیابان فداییان اسلام، سه‌راه ورامین و میدان شهر ری می‌گذرند تا هنگام نماز ظهر و عصر به حرم حضرت عبدالعظیم (ع) برسند.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا

    دیدگاه