استارتاپ های جدید، تحولی در دنیای سفر و گردشگری

حمیده کریمی
دوشنبه، ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۵
 استارتاپ های جدید، تحولی در دنیای سفر و گردشگری

در سراسر دنیا استارتاپ‌های زیادی با ایده‌های نو به وجود می‌آیند. گاهی برخی از این استارتاپ‌ها یک شبه ره صدساله می‌روند و به موفقیتی بزرگ می‌رسند و گاه با شکست مواجه می‌شوند و از گردونه‌ی رقابت خارج می‌شوند. دنیای سفر و گردشگری نیز پتانسیل‌هایی بالایی برای ایجاد کسب‌و‌کارهای مختلف دارد. در این مقاله با ۵ استارتاپ سفر در دنیا آشنا می‌شویم. استارتاپ‌هایی که ایده‌ی آنها می‌تواند برای ما الهام‌بخش باشد. با کجارو همراه باشید.

در این مقاله با پنج استارتاپ از گوشه و کنار دنیا آشنا می‌شویم که صنعت سفر و گردشگری را انتخاب کرده‌اند؛ صنعتی روبه‌رشد و درآمدزا که البته باقی ماندن در آن نیاز به تلاش مضاعفی دارد. چرا که رقابت در این بازار شلوغ، بسیار سخت است. این استارتاپ‌ها نیز در کنار ایده‌های خوب نقاط ضعفی نیز دارند که برای باقی ماندن در بازار رقابت باید در پی اصلاح و بهبود آنها باشند.

استارتاپ سفر

یکی از این استارتاپ‌ها، FindMyStay  است؛ پلتفرمی برای حراج اتاق‌های هتل‌ها در هند. این پلتفرم در حدود ۲۰۰۰ هتل در بیش از ۴۰ شهر هند را پوشش می‌دهد و مدعی است که حدود ۳۰ درصد از هزینه‌های مسافران برای رزرو اتاق را کاهش می‌دهد.

  • با استفاده از این پلتفرم، مسافران گرچه اتاق را با قیمت پیشنهادی خودشان رزرو می‌کنند اما هنوز مایل‌اند قیمت‌ها را مقایسه کنند. امکان مقایسه‌ی قیمت‌ها با سایت‌های معروف و بزرگ رزرو اتاق هتل، می‌تواند نکته‌ای مثبت در تجربه‌ی کاربری این سایت باشد.

استارتاپ سفر

Lucid Travel یک سایت رزرو گروهی برای دانشجویان است و مقاصد مختلفی در سراسر ایالات متحده، اروپا و آمریکای لاتین را پوشش می‌دهد.

  • مسلما چنین استارتاپی می‌تواند بسیار موفق باشد چرا که دانشجویان زیادی دوست دارند تعطیلات را گروهی سفر کنند. اما باید دید که قیمت‌ها و پکیج‌های ارائه شده، مناسب زندگی دانشجویی هستند یا خیر.

استارتاپ سفر

Sweet Inn استارتاپی است که اماکن اقامتی و آپارتمان‌هایی را در اروپا مدیریت می‌کند و در اختیار مسافران می‌گذارد.

  • از آنجایی که سایت‌های بزرگتر و شناخته‌شده‌تری برای این منظور وجود دارد، به نظر می‌رسد که رقابت در این بازار برای استارتاپ‌های نوپا، کاری بسیار سخت باشد. راضی کردن مشتریان به این که محصولی که ارائه می‌شود با انواع مشابه، تمایز دارد، کار دشواری است که این استارتاپ باید در جهت آن قدم بردارد.

استارتاپ سفر

SuiteStory استارتاپی است که تخفیف‌هایی برای سوییت‌های هتل‌های سراسر دنیا، در اختیار مسافران می‌گذارد.

  • گرچه سوییت‌ها در برخی از بازارهای هدف، بسیار ضروری و معمول هستند اما با روند بدتر شدن شرایط اقتصادی مسافران، سوییت‌ها در بسیاری از مواقع یک اقامتگاه لوکس به شمار می‌روند و به اندازه‌ی کافی مشتری ندارند.

استارتاپ سفر

استارتاپ Outsite  به افراد کمک می‌کند تا از راه دور کار کنند. این استارتاپ افرادی را هدف قرار داده است که به لحاظ موقعیت مکانی، مستقل هستند و تیم‌های راه دور و برنامه‌ی انعطاف‌پذیر دارند.

  • امروزه شرکت‌های زیادی به دنبال این هستند که کارمندان را برای مدتی به خارج از محیط اداره بفرستند. آنها تمایل دارند این فرصت را به کارمندان بدهند تا هم‌زمان هم کار کنند و هم به سیر و سیاحت بپردازند. اما چند کارفرما وجود دارد که کارمندش را برای مدت یک سال به سفر بفرستند؟ گرچه با پیشرفت‌های فناوری، این مسئله بعید به نظر نمی‌رسد و کسب‌و‌کاری قابل اطمینان است اما هنوز آن طور که باید، در بین شرکت‌ها رایج نیست.

منبع skift
برچسب‌ها توریسم فناوری

دیدگاه