اضافه شدن ۶ اتوبوس گردشگری به سیستم گردشگری پایتخت

اضافه شدن ۶ اتوبوس گردشگری به سیستم گردشگری پایتخت

تیم  کجارو
| پنجشنبه, ۲۷ آبان ۹۵ ساعت ۱۲:۱۵

با کارخانه‌های ایرانی مذاکره شده تا ۶ اتوبوس گردشگری دوطبقه برای استفاده در حوزه توریسم داخلی ساخته شود.

«علی رفیعی» معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی استان تهران گفت:

یکی از مهم‌ترین اتفاقات گردشگری تهران بررسی و شناسایی و اعلام تور دائمی شهر تهران است. یکی از مصوباتی که در دهمین جلسه کمیسیون امنیت گردشگران خارجی و مقصدهای گردشگری استان تهران بررسی شد، پیشنهاد ایجاد رینگ دائمی یا تورهای تهران قدیم بود که با کمک بخش خصوصی و هتل‌ها، شهرداری، راهنمایی و رانندگی، نیروی انتظامی، سپاه، اداره حمل‌ونقل پایانه‌ها و سایر دستگاه‌ها اجرا می‌‌شود.

به گفته وی، برای راه‌اندازی تور دائمی، ۱۲ ایستگاه مشخص شده و کار کارشناسی روی آن انجام می‌گیرد. همچنین قرار است بازدید مشترکی برای جانمایی ایستگاه‌ها انجام و اتوبوس دوطبقه گردشگری نیز برای این کار در نظر گرفته شود. بر همین اساس، این اتوبوس دو طبقه گردشگری در مسیر رینگ‌ها حرکت می‌کند و توسط بخش خصوصی خریداری شده است.

رفیعی خاطرنشان کرد که متولی برگزاری تورهای دائمی سازمان میراث‌فرهنگی است، اما شهرداری تهران نیز همکاری می‌کند. از سوی دیگر، برای ایجاد این ایستگاه‌ها شهرداری تهران نیز باید مساعدت کند.

این مقام مسئول علاوه براین ضمن اعلام آمار گردشگران خارجی پایتخت گفت:

در سال ۹۴ حدود یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر خارجی به شهر تهران آمدند که به‌ صورت متوسط دو شب در تهران اقامت داشتند.

به گفته وی، بیشتر این گردشگران از حوزه اروپا، آسیا و خلیج‌فارس به تهران آمده بودند. معاون گردشگری تهران در پایان پیش‌بینی کرد این آمار برای سال ۹۵ با رشد ۱۲ تا ۱۵ درصدی روبه‌رو شود.

برچسب‌ها توریسم اتوبوس

دیدگاه  

    تبلیغات