خانه های قدیمی منطقه ۱۲ تهران به هتل و رستوران تبدیل می‌شوند

تیم  کجارو
سه شنبه، ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۵
خانه های قدیمی منطقه ۱۲ تهران به هتل و رستوران تبدیل می‌شوند

شهردار منطقه ۱۲ تهران از همکاری مدیریت شهری با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای تبدیل خانه‌های قدیمی و تاریخی منطقه به هتل، رستوران و کافی‌شاپ خبر داد.

«عابد ملک» شهردار منطقه ۱۲ تهران گفت که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، در نظر داریم تا با سرمایه‌گذارانی که با تملیک، مرمت و بازسازی خانه‌های قدیمی و تاریخی این منطقه بخواهند بهره‌برداری از این مجموعه را به شکل انتفاعی و در قالب هتل، رستوران و کافی‌شاپ انجام دهند، همکاری لازم داشته باشیم.

وی با اشاره به رویکرد شهرداری تهران به ارتقای کیفیت زندگی در منطقه ۱۲ با رویکرد گردشگری و حفظ بناهای تاریخی این محدوده ادامه داد:

هدف ما از اجرای این طرح حفظ میراث تاریخی شهر تهران از خطر نابودی و تخریب است.

شهردار منطقه ‍۱۲ گفت که در نظر داریم تا با اجرای این طرح اماکن تاریخی این منطقه را به مانند یک مرکز تفریحی و فرهنگی برای حضور گردشگران آماده کنیم.

وی با بیان اینکه اجرای طرح تبدیل خانه‌های تاریخی به مراکز اقامتی و تفریحی و ارائه خدمات مناسب به گردشگران داخلی و خارجی، انتفاع مالی برای مردم، ساکنان محله‌های تاریخی و شهر تهران را خواهد داشت یادآور شد که در حال حاضر هزینه معضل شب‌مردگی در منطقه ۱۲ بیشتر از گرفتن عوارض از هتل‌ها و مراکز اقامتی است، به همین دلیل با ارائه تسهیلاتی به این بخش شرایط را برای ورود سرمایه‌گذاران آماده می‌کنیم.

ملکی بیان کرد که در نظر داریم تا جنوب خیابان سعدی نو را برای استقرار کافی‌شاپ‌ها آماده کرده و خیابان ۱۵ خرداد نیز به محلی برای استقرار شب‌بازارها تبدیل شود.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا

    دیدگاه