اجرای طرح گردشگری کرانه تا کویر در ساری

تیم  کجارو
شنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۰
اجرای طرح گردشگری کرانه تا کویر در ساری

طرح پیوند دادن ظرفیت‌های گردشگری استان‌های سمنان و مازندران با یکدیگر با شرکت فرمانداران هشت شهرستان این دو استان در ساری کلید خورد.

فرماندار ساری گفت که برای این منظور طرح گردشگری کرانه تا کویر تعریف می‌شود تا ظرفیت‌های و جاذبه‌های گردشگری سمنان و مازندران مکمل هم شوند.

احمد حسین زادگان افزود که هدف از اجرایی شدن این طرح هم بهره‌گیری از ظرفیت‌های دو استان سمنان و مازندران به خصوص شهرستان‌های هم‌مرز برای توسعه گردشگری است .

وی گفت که بین استان‌های مازندران و سمنان علاوه بر اشتراکات فرهنگی و تاریخی، اشتراکات اقتصادی و گردشگری فراوانی هم وجود دارد که می‌توان با بهره‌گیری دو جانبه از این مزیت‌ها، برای توسعه هر دو استان تلاش کرد.

فرماندار ساری افزود که طرح گردشگری کرانه تا کویر به منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های آبی در مازندران و کویر در استان سمنان برای جذب گردشگران داخلی و خارجی مطرح شده است.

وی ادامه داد که در این طرح می‌توان برنامه‌های گردشگری مختلفی را به ویژه برای جذب گردشگران خارجی تعریف و اجرا کرد و یکی از الزامات اجرای چنین طرح و برنامه‌هایی هم تعامل میان فرمانداران هشت شهرستان استان‌های مازندران و سمنان است.

حسین‌زادگان گفت که فرمانداران هشت شهرستان دو استان می‌توانند برنامه‌ها و طرح‌های گردشگری خود را برای جذب مسافران خارجی بیان کنند.

فرماندار شهرستان سمنان نیز با استقبال از پیشنهاد اجرای طرح کرانه تا کویر، خواهان جرایی شدن این طرح در قالب سند گردشگری منطقه‌ای شد.

«سید عباس دانایی» گفت که گردشگری از لحاظ اقتصادی سومین درآمد جهانی را به خود اختصاص داده است و اجرای طرح‌های گردشگری استان‌های سمنان و مازندران می‌تواند رونق گردشگری ۲ منطقه را فراهم کند.

وی افزود که سابقه تاریخی دو استان نشان از وجود اشتراکات زیادی دارد و باید از این مزیت‌های دوجانبه برای توسعه و رونق اقتصادی منطقه استفاده کنیم و این آمادگی در بین مسئولان دو استان وجود دارد.

فرماندار سمنان لازمه اجرای طرح کرانه تا کویر را فعال کردن تشکل‌های مردمی در هر دو استان دانست و خواهان برنامه‌ریزی مدون برای فعال شدن این تشکل‌ها شد.

استان مازندران از جنوب و جنوب شرقی با استان سمنان مرز مشترک دارد.

اگر چه رشته کوه‌های البرز سرنوشت این دو استان را به طور طبیعی جدا کرده است ، ولی تاریخ و فرهنگ مشترک سبب شده است تا همواره پیوستگی آنها محفوظ بماند. به لحاظ جمعیتی هم بخشی از جمعیت سه میلیونی مازندران را سمنانی‌ها تشکیل می‌دهند.

هم‌اکنون سمنان و مازندران از ۲ مسیر دسترسی رسمی شامل سوادکوه و کیاسر به هم پیوند می‌خورند. علاوه بر این مسیرهای غیررسمی دیگری هم مانند جاده سفیدچاه در شهرستان گلوگاه این دو استان را به هم وصل می‌کند.

منبع ایرنا
برچسب‌ها توریسم کویر

دیدگاه