سوغات بانکوک چیست؟

مینا رهبری
چهار شنبه، ۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۵
سوغات بانکوک چیست؟

خرید سوغاتی جزو ضروریات مسافرت‌های ما ایرانی‌ها است. بانکوک هم شهری است که امروزه برای ایرانیان، به یکی از مقاصد برتر گردشگری تبدیل شده است. اما وقتی به شهری می‌رویم، باید ابتدا سوغاتی و محصولات منحصر به‌فرد آن را بشناسیم تا بتوانیم سوغاتی و یادگاری مناسبی برای عزیزانمان تهیه کنیم. با کجارو همراه باشید تا با سوغاتی‌های اصیل بانکوک آشنا شوید.

زمانی که به بانکوک سفر می‌کنید، مطمئن شوید که به اندازه‌ی کافی چمدان همراه خود می‌آورید، چون زمانی متوجه این مسئله خواهید شد که با سوغاتی‌های رنگ به رنگ و زیبای بانکوک مواجه می‌شوید که با قیمت‌های پایین، در اغلب فروشگاه‌های این شهر به گردشگران عرضه می‌شود. در این مقاله سوغاتی‌های این شهر را به شما معرفی می‌کنیم:

ابریشم تایلندی

ابریشم تایلند

در اصل «جیم تامپسون» ابریشم تایلندی را به شهرت رساند و میراث او یا ابریشم، به همین دلیل به تایلند نسبت داده شده است. شما می‌توانید این ابریشم نرم و زیبای تایلندی را تقریبا در تمام فروشگاه‌های بانکوک پیدا کنید و توجه کنید که به ازای هر متر آن، بیشتر از ۶ دلار (حدود ۲۰ هزار تومان) پرداخت نکنید. 

صابون و محصولات مربوط به استحمام

صابون تایلندی

صابون‌های خوشبوی تایلندی و محصولات مربوط به استحمام، یکی از سوغاتی‌های شهر بانکوک است. این محصولات در رایحه‌های مختلف مانند نارگیل و انواع میوه عرضه می‌شوند. قیمت هر کدام از این صابون‌ها حدود یک دلار است، پس مراقب باشید گران نخرید.

کنده‌کاری‌های چوبی

کنده کاری چوبی تایلند

شاید خرید چنین اشیایی در سفر و به عنوان سوغاتی، کمی برای شما عجیب به نظر برسد؛ اما بانکوک صنایع دستی مختلف کنده‌کاری‌ شده روی چوب دارد که بسیار زیبا است و نمی‌توان از آن‌ها گذشت. چراغ، کاسه، مجسمه و وسایل دیگری وجود دارد که از چوب ساخته شده و طرح‌های بسیار زیبا و ظریفی روی آن‌ها کنده‌کاری شده است. 

اشیا دکوری خانه

لوازم دکوری تایلندی

حتی کسانی هم که به دکوراسیون منزل اهمیت چندانی نمی‌دهند، شیفته‌ی اشیا دکوری منزل بانکوک می‌شوند. شما به چشم تیزبینی نیاز ندارید که بفهمید بانکوک بهترین مکان برای پیدا کردن لوازم دکوری خانه است. در جای‌جای این شهر می‌توانید مغازه‌هایی را پیدا کنید که لوازم دکوری می‌فروشند.

لباس سنتی تایلند

لباس محلی تایلند

تنوع لباس‌های سنتی تایلند، از شهر به شهر فرق دارد اما همه‌ی آن‌ها یک ویژگی مشترک دارند: همه زیبا هستند. شما می‌توانید لباس‌های زیبا به رنگ‌های مختلف بخرید که الگوها و مدل‌های مختلف و فوق‌العاده‌ای دارند. اگر هم یک دست کامل لباس تایلندی نخرید، حداقل دلتان می‌خواهد یکی از آن‌ها مثل دامن زیبا را بخرید.

کیف دست‌دوز

کیف دست دوز تایلندی

در سفر به بانکوک با حجم عظیمی از کیف‌های دست‌دوز در سراسر شهر مواجه خواهید شد. از کوله‌پشتی تا کیف زنانه را می‌توانید میان این کیف‌های دست‌دوز زیبا پیدا کنید. شما حتی می‌توانید کیف‌های طراحی‌شده‌ی بسیار زیبا پیدا کنید اما باید مطمئن شوید که اصل هستند؛ چون کیف‌های تقلبی ارزان‌قیمت هم در بانکوک کم نیست.

تنقلات تایلندی

تنقلات تایلندی

بانکوک یکی از بهترین مکان‌ها برای افراد خوش‌خوراک است و می‌توانید هنگام بازگشت از این سفر، تنقلات و ادویه‌جات خوشمزه‌ی آن را به عنوان سوغاتی با خود به شهرتان بیاوید و عزیزان خود را هم از چشیدن این خوراکی‌های خوشمزه بی‌نصیب نکنید. میوه‌ی خشک‌شده هم یکی از دیگر سوغاتی‌های خوشمزه‌ی بانکوک است.

چراغ

چراغ های تایلندی

هر اتاقی می‌تواند با نور چراغ‌های زیبای بانکوک روشن شود. این چراغ‌ها از سوغاتی‌های محبوب بانکوک هستند که به شکل ریسه، فانوس‌های کاغذی و اشکال متنوع و زیبای دیگر به فروش می‌رسد. قیمت این محصولات از ۴ دلار شروع می‌شود و می‌توانید با این قیمت، یک سوغاتی زیبا بخرید.

بدلیجات

بدلیجات تایلندی

یکی از سوغاتی که می‌توانید از بانکوک بخرید و حمل آن نیز آسان است، بدلیجات است که جای کوچکی از چمدان شما را به خود اختصاص می‌دهد و می‌توانید هر چقدر که دلتان می‌خواهد، بدلیجات رنگ به رنگ بخرید. همچنین مزیت دیگر این سوغاتی‌ها این است که منحصربه‌فرد هستند و در جای دیگری نمی‌توانید آن را پیدا کنید. پس اگر به دنبال خرید یادگاری منحصربه‌فرد و در عین حال زیبا هستید، از این بدلیجات بخرید.

ضربه‌گیر تلفن همراه

ضربه گیر تلفن همراه

اگر بخواهید از شهر خودتان برای گوشی همراه خود ضربه‌گیر بخرید باید هزینه‌ی زیادی صرف کنید؛ اما با نصف همان هزینه می‌توانید از ضربه‌گیرهایی که در بانکوک به فروش می‌رسد، تهیه کنید. این ضربه‌گیرها هم می‌توانند سوغاتی بسیار خوب برای دوستان و عزیزانتان باشد که جای بسیار کمی هم در چمدان شما اشغال می‌کنند و حمل آن بسیار آسان است.

منبع theculturetrip

دیدگاه