نخستین خودروی برقی گردشگری شهر یزد آغاز به کار کرد

تیم  کجارو
یکشنبه، ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰
نخستین خودروی برقی گردشگری شهر یزد آغاز به کار کرد

نخستین خودروی برقی گردشگری شهر یزد با حضور مسئولان این شهر آغاز به‌کار کرد. این خودرو مجهز به پنل خورشیدی و سیستم شارژ توسط برق شهری است.

«محمدرضا عظیمی‌زاده» شهردار یزد در رونمایی و آغاز به‌کار نخستین خودرو برقی شهر یزد با کارکرد گردشگری بیان کرد که با توجه به قدمت شهر یزد و لزوم ارائه خدمات به گردشگران داخلی و خارجی، شهرداری یزد نسبت به خرید و استقرار یک عدد خودرو برقی برای گردشگران در بافت تاریخی اقدام کرده است.

وی افزود که به‌منظور جلوگیری از افزایش آلودگی هوای شهر یزد، حفظ محیط‌زیست و استفاده از تمام مدهای حمل و نقل دوستدار محیط زیست باید راهکارهای مدیریتی اتخاذ شود و خودرو برقی یک گزینه مطلوب تلقی می‌شود.

عظیمی‌زاده عدم تولید آلودگی صوتی و آلودگی هوا، هزینه پائین، عدم نیاز به سوخت‌های فسیلی، اندازه مناسب، فرمان‌پذیری بالا و سهولت در استفاده را جزو ویژگی‌های شاخص این خودرو برشمرد.

این خودرو مجهز به پنل خورشیدی و سیستم شارژ توسط برق شهری بوده و ظرفیت آن ۱۵ نفر سرنشین و حداکثر سرعت آن ۳۰ کیلومتر بر ساعت است و در صورتی که سیستم شارژ خورشیدی آن غیرفعال شود با استفاده از شارژ توسط برق شهری می‌تواند ۸۰ کیلومتر پیمایش کند.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا
    برچسب‌ها توریسم یزد

    دیدگاه