با ویژگی یک هتل خوب آشنا شوید

مینا رهبری
جمعه، ۳۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰
با ویژگی یک هتل خوب آشنا شوید

شاید هر کس مفهوم متفاوتی از هتل خوب را در ذهن خود داشته باشد اما آن چیزی که میان تمامی مفاهیم مشترک است، احساس راحتی است که در یک هتل داریم؛ جایی که بتوانیم به اندازه‌ی خانه‌ی خود در آن راحت باشیم. با کجارو همراه باشید تا کمی بیشتر به بررسی این مفهوم بپردازیم.

در تعریف مفهمومی ایده‌آل از یک هتل خوب، «خانه» چیزی است که باعث می‌شود هتل‌ها در اول لیست بهترین‌ها قرار بگیرند یا نگیرند. وقتی شما دور از خانه هستید، اگر در جایی که می‌مانید که در آن مثل خانه‌ی خودتان احساس راحتی می‌کنید و دوراندیشی و خدمات کارکنان آن تمام نیازهای شما را برطرف می‌کند، می‌توان ادعا کرد که این مکان جای راحت و مناسبی است. البته چنین کاری (ایجاد کردن جایی مثل «خانه») باید در تعادل باشد، چون بدیهی است که کار هتل به نحوی است که باعث شود شما خانه را فراموش کنید (مثلا در خانه خودتان صبحانه درست می‌کنید اما در هتل همه چیز برایتان آماده است).

هتل های برتر

نکته‌ی مهم این است که تجربه‌ی ماندن در یک هتل خوب، مانند ایجاد فضایی مثل خانه اما دور از خانه است؛ یعنی برآورده کردن تمام خواسته‌ها، نیازها و امیال شما در یک فضای بسیار زیبا و باشکوه. تعریف دیگری از کلمه‌ی «خانه»، مفهوم انس و راحتی در آن است، مانند راحتی که با پوشیدن لباس‌ راحتی به شما دست می‌دهد و یک تعریف بسیار رویایی از خانه هم وجود دارد که هتل‌هایی که آلاچیق در فضای باز یا اتاق‌های مهمان بسیار شیک و رویایی دارند، به آن تحقق می‌بخشند. 

هتل های برتر

یکی از نویسنده‌های سایت‌های گردشگری خارجی به نام «Guzmán» در مورد سفر خود به «آمانرا» در جمهوری دومنیکن می‌نویسد:

در آمانرا ما به ندرت خانه‌ی کوچکی را که در آن اقامت داشتیم، ترک می‌کردیم. این خانه ما را وسوسه می‌کرد که خانه‌های خود را در شهر بفروشیم و چنین خانه‌ی زیبا، راحت و کوچکی (البته گران‌تر) را بخریم.

بنابراین ممکن است هر کسی از هتل خوب تعریفی را در ذهن خود داشته باشد اما برتری واقعی در این صنعت متعلق به آن‌هایی است که به ماهیت «خانه» و آسایش آن نزدیک‌تر باشد.

مطالب مرتبط:

    منبع travelpulse
    برچسب‌ها

    دیدگاه