سفر گردشگران خارجی به اصفهان ۵۰ درصد رشد داشته است

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۰
سفر گردشگران خارجی به اصفهان ۵۰ درصد رشد داشته است

رشد سالانه ورود گردشگران خارجی به استان اصفهان ظرف سه سال اخیر بالای ۵۰ درصد بوده است.

«فریدون الله‌یاری» مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان پیش‌بینی کرد که آمار ورود گردشگران خارجی به این استان تا پایان برنامه ششم توسعه به چهار برابر سال ۱۳۹۴ برسد.

وی شمار گردشگران خارجی اصفهان را در سال ۱۳۹۴ تعداد ۲۵۰ هزار نفر اعلام و بیان کرد که بر همین اساس این میزان تا پایان اجرای برنامه ششم توسعه به یک میلیون گردشگر افزایش پیدا خواهد کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان افزود:

آمار ورود گردشگران فرهنگی به این استان در یک سال اخیر بطور چشم‌گیری رشد یافته که نشانگر افزایش اشتیاق جهانگردان جوان به ویژه اروپایی برای دیدن آثار فرهنگی و آشنایی با ایران است.

وی میانگین سنی گردشگران خارجی سال‌های پیش اصفهان را بالای ۵۰ سال ذکر و گفت که سن گردشگران خارجی وارد شده به اصفهان در یک سال گذشته به ۲۰ تا ۳۰ سال کاهش یافته است.

الله‌یاری گردشگری را از محورهای توسعه اصفهان عنوان کرد و ادامه داد که با همت و همکاری مسئولان ذیربط در استان برنامه‌ریزی و فعالیت‌های مطلوبی برای توسعه گردشگری انجام شده است.

وی ادامه داد که کشورهای آلمان، عراق، فرانسه، ایتالیا، چین، لبنان، اسپانیا، آمریکا، بحرین و ترکیه بیشترین سهم گردشگران خارجی استان اصفهان را داشته‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان استقبال ملیت‌های مختلف را نشانگر رشد و تعالی صنعت گردشگری ایران به ویژه استان اصفهان ذکر و بیان کرد:

ظرف شش ماه نخست سال ۹۴ بازدید از بناهای تاریخی و باستانی اصفهان ۳۰ درصد رشد داشته و میزان استفاده گردشگران خارجی از اماکن اقامتی نیز ۱۰ درصد افزایش یافته است.

منبع ایرنا
برچسب‌ها توریسم

دیدگاه