فرودگاه آنتالیا کجاست؟

فرودگاه آنتالیا کجاست؟

سعیده خلیلی‌صفا
| چهار شنبه, ۲۸ مهر ۹۵ ساعت ۲۱:۵۰

شهر آنتالیا یکی از مهمترین مراکز گردشگری کشور ترکیه است که در طول سال و به ویژه در ایام تعطیلات گردشگران بی‌شماری از اقصی نقاط جهان از جمله شهروندان ایرانی به صورت هوایی عازم این شهر مدیترانه‌ای می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با فرودگاه آنتالیا در ادامه مطلب همراه کجارو باشید.

آنتالیا شهری مدیترانه‌ای در غرب ترکیه است و به دلیل برخورداری از جاذبه‌های تاریخی، مناطق ساحلی، آب و هوای معتدل، هتل‌های مجلل و غیره، یکی از مهمترین شهرهای توریستی این کشور محسوب می‌شود. از این رو، گردشگران بسیاری از جمله شهروندان ایرانی از طریق مختلف اعم از زمینی و هوایی برای گذران تعطیلات خود رهسپار آنتالیا می‌شوند. بنابراین، برای سهولت در برنامه‌ریزی سفر آشنایی با راه‌های دسترسی به این شهر از جمله فرودگاه ضروری به نظر می‌رسد.

فرودگاه آنتالیا

فرودگاه آنتالیا

فرودگاه آنتالیا با جابجایی بالغ بر ۸/۲۰ میلیون نفر مسافر در سال ۲۰۱۵ میلادی جایگاه سومین فرودگاه پرتردد ترکیه و پانزدهمین فرودگاه پرتردد اروپا را به دست آورده است. فرودگاه آنتالیا دارای سه پایانه مسافری شامل پایانه‌های ۱ و ۲ و ترمینال پروازهای داخلی است. از ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ پایانه ۱ به منظور انجام تعمیرات و بازسازی تعطیل بوده و تا پایان عملیات ساختمانی فقط از پایانه پروازهای داخلی و شماره ۲ برای جابجایی مسافران استفاده می‌شود. همچنین پایانه‌های فرودگاه مجهز به مجموعه فروشگاه‌ها و رستوران‌های متنوعی برای رفاه حال مسافران است.

موقعیت جغرافیایی و راه‌های دسترسی

فرودگاه بین المللی آنتالیا (Antalya International Airport) در ۱۳ کیلومتری شمال شرقی مرکز آنتالیا قرار دارد. برای دسترسی به این فرودگاه می‌توان از اتوبوس شماره ۶۰۰ استفاده کرد که هر ۳۰ دقیقه از محل پایانه اتوبوسرانی آنتالیا به سمت فرودگاه حرکت می‌کند. همچنین کلیه هتل‌های آنتالیا مجهز به تاکسی، خودروهای V.I.P و سرویس‌ برای جابجایی مسافران از فرودگاه به محل اقامت و برعکس هستند. علاوه بر این، ایستگاه تاکسی‌های شهری نیز در مقابل پایانه‌های ترمینال به صورت شبانه‌روزی در دسترس مسافران است.

فرودگاه آنتالیا

خطوط هوایی

به دلیل آمار بالای سفر مسافران ایرانی به آنتالیا خطوط هوایی پروازهای مستقیمی را برای انتقال گردشگران ایرانی به آنتالیا دایر کرده‌اند که برخی از این پروازها به صورت فصلی و زمان اوج سفر به این منطقه دایر می‌شوند. البته گفتنی است که به دلیل محدودیت‌های ایجاد شده برای تورهای ایرانی به مقصد آنتالیا برخی از پروازها به صورت غیر مستقیم به سمت آنتالیا انجام می‌شود.

فرودگاه آنتالیا

پروازهای مسافری عادی

پروازهای چارتر

  • انور ایر (Onur Air): تبریز (فرودگاه بین المللی تبریز)
  • تیلویند ایرلاینز (Tailwind Airlines): تبریز (فرودگاه بین المللی تبریز)، تهران (فرودگاه امام)

تور آنتالیا

منبع aytport wikipedia
برچسب‌ها آنتالیا

جستجوی تور مسافرتی

دیدگاه  

    تورهای برگزیده