هشدار به زائران اربعین حسینی در رابطه با کلاهبرداران

تیم  کجارو
شنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵
هشدار به زائران اربعین حسینی در رابطه با کلاهبرداران

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: عده‌ای سودجو و کلاهبردار تحت عنوان شرکت یا دفتر زیارتی با دادن وعده‌های خیالی به متقاضیان اعزام به اربعین حسینی به دنبال فریب دادن مردم برای منافع خویش هستند.

«محسن نظافتی» مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت گفت:

افراد کلاهبردار، عموما با دادن وعده مبنی بر اخذ ویزای ارزان‌قیمت و انجام بیمه با بالاترین تعهدات مالی و اخذ کمترین مبلغ برای بیمه شدن زائران به دنبال وسوسه کردن مشتریان خود برای جلب رضایت آنان هستند در حالی که هیچ‌گونه جایگاه قانونی ندارند.

وی با تاکید بر اینکه امسال اجازه تردد به خاک عراق تنها به زائرانی داده خواهد شد که در سامانه سماح ثبت‌نام و مراحل قانونی را طی کرده باشند، گفت که روند نام‌نویسی، صدور روادید و حتی اعزام‌ها به گونه‌ای طراحی و برنامه‌ریزی شده است كه شاهد ازدحام در روزهای پایانی نباشیم.

نظافتی همچنین در خصوص تعهدات بیمه زائران نیز گفت:

سقف تعهد بیمه زائران اربعین برای امسال ۱۹۲ میلیون تومان است.

مدیر کل عتبات با بیان چشم‌گیر بودن استقبال متقاضیان آیین اربعین امسال افزود که متقاضیان سفر اربعین به هیچ عنوان نمی‌توانند بدون ویزا، بیمه و ثبت‌نام در سامانه سماح به عتبات عالیات عزیمت شوند.

نظافتی در مورد لغو روادید برای حضور در اربعین نیز بیان کرد:

موضوع لغو روادید(ویزا) اربعین هرگز برای امسال عملیاتی نخواهد شد و به طور حتم کنترل‌های خروجی و ورودی در مرزهای عراق نسبت به سال‌های گذشته افزایش خواهد یافت.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه اجازه سفر اربعین به کسانی که در سامانه سماح ثبت‌نام نکرده‌اند داده نمی‌شود، گفت که تمام کنترل‌ها، مشخص شدن دفاتر قانونی، صدور روادید، گروه‌بندی‌ها، تاریخ اعزام و بازگشت، راهنمایی خروج از مرزها، بیمه زائران و خدمات پزشکی از طریق نام‌نویسی انجام می‌گیرد.

نظافتی افزود که امسال نرخ صدور روادید اربعین ۴۰ دلار و بیمه زائران به همراه خدمات پزشکی به زائران اربعین ۲۵ هزار تومان خواهد بود که تمامی ثبتنام‌کنندگان باید این مراحل را طی کنند.

سال گذشته حدود ۲ میلیون ایرانی در آیین اربعین در عراق حضور داشتند.

برچسب‌ها اربعین

دیدگاه