یک طراح ایتالیایی بسته پیشنهادی برای ایران ارائه کرده است

تیم  کجارو
جمعه، ۲۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۵
یک طراح ایتالیایی بسته پیشنهادی برای ایران ارائه کرده است

معمار ایتالیایی برای طراحی ۱۰۰ رستوران در هتل‌های نوساز ایران اعلام آمادگی کرد.

«پائلو آلبانو» که به تازگی طراحی چهار هتل بزرگ در شهر لندن را به پایان رسانده، با بسته‌ پیشنهادی خود به تهران آمد تا برای طراحی ۱۰۰ رستوران به سبک ایتالیایی در ۱۰۰ هتلی که قرار است ساخته شود، اعلام آمادگی کند.

پائلو آلبانو

آلبانو در پاسخ به این پرسش که آیا فقط برای طراحی رستوران و هتل در ایران داوطلب شده و یا قرار است به همراه گروهی که کار می‌کند، سرمایه‌گذاری هم داشته باشد؟ گفت:

من فقط یک طراح و آرشیتکت هستم، اما با سرمایه‌گذاران زیادی در ایتالیا و سایر کشورها آشنا هستم که اگر بخواهم در ایران یا هر جای دیگری فعالیت کنم، در این رابطه به من کمک و همراهی خواهند کرد.

او درباره ایده‌ای که در ایران دنبال می‌کند، توضیح داد که طبق آنچه مسؤولان ایرانی گفته‌اند، قرار است هتل‌های زیادی در این کشور ساخته شود که پروژه‌ ۱۰۰ هتل، ۱۰۰ کسب و کار از آن جمله است. این هتل‌ها حتما به رستوران و حتی طراحی فضای داخلی نیاز دارند که ما برای آن‌ها پیشنهادهایی داریم. به تهران آمده‌ایم که این پیشنهادها را مطرح کنیم و ارزیابی‌های لازم را انجام دهیم.

این معمار ایتالیایی درباره‌ میزان آشنایی‌اش با معماری ایرانی و بهره بردن از آن در طراحی هتل‌ها و رستوران‌هایی که قرار است در کشورمان ساخته شود، اظهار کرد: معماری ایرانی بر اصول مهندسی اشکال هندسی استوار است. به نظر من اگر کسی بخواهد در رابطه با معماری ایرانی فعالیت کند باید تاریخ معماری این کشور را مورد بررسی قرار دهد تا بتواند با تلفیق دانش روز، به نتیجه مطلوبی برسد.

آلبانو تاکنون در کشورهای ایتالیا، ایالات متحده آمریکا، انگلستان و غنا پروژه داشته است و هم‌اکنون در حال اجرای پروژه دیگری در کشور کنگو است. او درباره‌ طرح‌ها و معماری‌هایی که در این کشورها داشته است، گفت:

پروژه‌های من مختلف بوده‌اند. آنچه در کشور کنگو اجرا می‌کنم یک مجموعه ورزشی ویژه‌ کودکان و نوجوانان است که با حمایت سازمان‌های بین‌المللی همچون یونسکو اجرا می‌شود و قابلیت خدمات‌دهی به ۹ هزار کودک و نوجوان را دارد.

وی درباره‌ پروژه‌ لندن نیز توضیح داد که به عنوان معمار از سوی گروه هتل‌های یورو انتخاب شده بود تا یک مجموعه هتل بوتیک در ویمبرلی لندن طراحی کند که شامل چهار هتل می‌شد. او افزود که من طراحی بخش‌هایی چون فضای داخلی و تجاری، پذیرش و لابی و مغازه‌ها، رستوران‌ها و البته رستوران ایتالیایی و ... را به مدت شش ماه در این مجموعه اجرا کردم که امیدوارم تا دو ماه دیگر (دسامبر امسال) افتتاح شود.

این معمار و طراحی ایتالیایی تا به حال در قاره‌ آسیا پروژه‌ای نداشته است و تمرکز حرفه‌ای او در اروپا، آمریکا و آفریقا بوده است. آلبانو گفت که من در همایش سرمایه‌گذاری گردشگری ایران، مذاکرات زیادی با ایرانی‌ها داشتم که امیدوارم بتوانم کار در این کشور را نیز شروع کنم. اگر این اتفاق رخ دهد، ایران نخستین پروژه کاری‌ام در قاره آسیا به شمار خواهد آمد.

منبع ایسنا

دیدگاه