در راستای رعایت حقوق شهروندی، چادرهای مسافرتی حذف می‌شوند

در راستای رعایت حقوق شهروندی، چادرهای مسافرتی حذف می‌شوند

تیم  کجارو
| سه شنبه, ۳ شهریور ۹۴ ساعت ۱۱:۰۰

بر اساس گزارش معاون گردشگری کشور، در راستای رعایت حقوق شهروندی، عزم جدی برای ساماندهی چادرخوابی صورت می‌گیرد.

به گفته‌ی مرتضی رحمانی موحد، حذف چادر به معنی گرفتن حق سفر ارزان از مردم نیست. مساله آن است که هیچ استانداردی در جهان اجازه نمی‌دهد در محدوده شهری که حقوق مردم باید رعایت شود، حریم خصوصی ایجاد کنند. مرتضی رحمانی موحد گفت:

از سال ۹۲ ساماندهی چادرهای مسافرتی را شروع کردم، اما هجمه‌ای وارد شد که قرار است امکان سفر ارزان از مردم گرفته شود. چادر باید در کمپ‌ها، شهرداری‌ها و یا مراکز خاص احداث شود. این طرح مطرح شده که در محدوده‌های شهری استفاده از چادرهای مسافرتی مشخص شود. برخی شهرها نیز این ساماندهی را آغاز کرده‌اند.

وی درباره‌ی اجرای طرح استانداردسازی هتل‌ها با بیان اینکه تاکنون ۲۵۰ هتل قرارداد استانداردسازی را بسته‌اند و ۴۸ هتل گواهی استاندارد دریافت کرده‌اند، افزود:

نگاه به استاندارد و ارزیاب متفاوت است. در همه شهرها این نگاه یکپارچه و الزامی نیست، در حالی که همه کشورها درباره اعمال وظایف حاکمیتی توجه جدی‌تری نشان می‌دهند.

وی یادآور شد:

درجه هتل باید واقعی شود، چون ما حافظ حقوق مردم هستیم. وقتی آنها خلاف واقعیت را می‌بینند، اولین جایی که واکنش به آن نشان می‌دهند سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است. طرح استانداردسازی بسیار جدی اجرا می‌شود.

معاون گردشگری کشور تاکید کرد:

هتل‌ها از داشتن این تفکر که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از وظایف حاکمیتی خود در این باره کوتاه بیاید، خودداری کنند.

رحمانی موحد در ادامه درباره تبلیغات و اطلاع‌رسانی گردشگری توضیح داد:

۴۰ کشور در سه گروه برای تبلیغات و اطلاع‌رسانی تعیین شده که ۱۶ کشور در گروه نخست مشخص شده است. برای اینکه دچار ضدتبلیغات نشویم، سعی شده نهادهای اطلاع‌رسانی را در سایر کشورها مشخص کنیم. تا پایان سال تعداد این نمایندگی‌ها به ۲۵ واحد می‌رسد و برای آن ۴۰ کشور نیز برنامه‌ریزی‌هایی داریم.

وی درباره رفع مشکل حمل و نقل گردشگران که گاهی در برخی تورهای زمینی مشکل‌ساز می‌شود و مسئولیت آنها را هیچ بخشی به عهده نمی‌گیرد، گفت:

حمل و نقل اجزای مهم سفر است. وقتی دفتر مسافرتی وسیله‌ای را در اختیار می‌گیرد، مسئولیت‌ آن را نیز بر عهده دارد. اگر هر یک از اجزای سفر حتی گردشگر خطایی را انجام دهد متناسب با آن از طریق دستگاه‌های مرتبط پیگیری خواهد شد.

معاون گردشگری کشور تاکید کرد:

دفاتر مسافرتی در برابر آنچه از مردم مطالبه می‌کنند به همان کیفیت باید خدمات بدهند و کم‌فروشی نکنند.

منبع: ایسنا

دیدگاه  

    تبلیغات