ماه عسل در سیشل: وضعیت آب و هوا و راهنمای سفر

محمد حسین غفاری | شنبه, ۱۹ دی ۹۴ ساعت ۲۳:۳۰

مجمع‌الجزایر سیشل واقع در شرق قاره‌ی آفریقا یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری برای کسانی است که دوست دارند به دور از هیاهوی شهرها، آرامش را در کنار لذت بردن از جلوه‌های طبیعی و بکر بسیار زیبا تجربه کنند. برای آشنایی بیشتر با این جزایر و دستیابی به اطلاعاتی کلی از آنها، با کجارو همراه باشید.

 نقشه‌ی مجمع‌الجزایر سیشل

مجمع‌الجزایر سیشل با آب‌های کریستالی پیرامون آن و آسمان همیشه آفتابی‌اش و اقامت‌گاه‌های روستایی با کلبه‌هایی لوکس در دل اقیانوس، در اولین نگاه همانند جزایری بهشتی است که ممکن است قبلا آنها را به صورتی دیگر دیده باشید. همین که وارد این جزایر می‌شوید، با شنیدن صدای خوش‌آهنگ چکاوک‌های کمیاب و درختان بومی بسیار زیبای پالم، درک می‌کنید که پس از سفری بسیار طولانی از وطن خود، به سرزمینی رسیده‌اید که تفاوت زیادی با نقاط دیگر دنیا دارد.

بومیان سیشل

مجمع‌الجزایر سیشل که نزدیک به سواحل شرقی قاره‌ی آفریقا قرار دارند، شامل بیش از ۱۰۰ جزیره هستند که برخی از آنها مرجانی و مابقی نیز گرانیتی هستند. جزایر اصلی آن، شامل ماهه(Mahe)، پراسلین(Praslin) و لادیگ(La Digue) هستند که می‌توانید آنها را به عنوان محل اسکان اصلی خود انتخاب نموده و از آنها برای دیدن جزایر دیگر بروید. به دلیل نزدیکی سیشل به آفریقا، انتخاب اول بسیاری از کسانی که به این جزایر سفر می‌کنند، شرکت در برنامه‌های گشت و گذار(Safari) و پس از این برنامه‌ها هم استراحت در سواحل جزایر، اصلی‌ترین برنامه آنهاست.

جزیره ماهه در سیشل

جزیره لادیگ در سیشل

اطلاعات مورد نیاز پیش از سفر به سیشل

زبان

انگلیسی، فرانسوی و کرول(Creole)

طول مدت پرواز

ممکن است مجبور باشید برای رفتن به آنجا، سه یا چهار پرواز انجام دهید. اگر مسیرتان از قاره‌ی آمریکاست، ابتدا باید به یکی از شهرهای اروپایی مانند لندن یا پاریس پرواز کنید، آنگاه می‌بایست به یک فرودگاه هاب در خاورمیانه مانند قطر یا دبی بروید. در این فرودگاه‌ها پروازهایی به جزیره‌ی ماهه وجود دارد. مدت زمان کل پرواز از اروپا به جزیره ماهه در حدود ۱۲ ساعت است.

واحد پول  

روپیه سیشل

بهترین زمان سفر به سیشل

زمان بهترین شرایط آب و هوایی

تقریبا می‌توان گفت هیچ زمان بدون مسافری در سیشل وجود ندارد اما با این حال، ماه‌های ژوئن، جولای و آگوست ماه‌هایی خنک و خشک هستند. ماه ژوئن شاید اولویت بالاتری داشته باشد زیرا در این ماه نسبت به ماه‌های انتهایی تابستان، گردشگر نسبتا کمتری در سیشل حضور دارد. دوره زمانی بین ماه‌های نوامبر تا آوریل، ماه‌هایی گرم‌تر و بارانی هستند. دمای متوسط در تمام طول سال در این جزایر بین ۷۵ تا ۸۸ درجه فارنهایت در نوسان است.

بهترین زمان از نظر قیمت‌ها

در ماه‌های می و اکتبر چون تقریبا در خارج از فصل پرمسافر قرار دارند، قیمت‌ها و تخفیف‌های مناسب‌تری پیشنهاد می‌شوند.

کارهایی را که می‌توان انجام داد

لذت دیدن گیاهان و حیوانات بسیار زیبا

به باغ‌های گیاه‌شناسی جزیره ماهه با عمری بیش از یک قرن بروید. این باغ‌ها مملو از گیاهان، درخت‌ها و گل‌هایی هستند که هرگز آنها را ندیده‌اید. یا اینکه می‌توانید به جزایر آلدابرا(Aldabra) بروید. این مجموعه، شامل چهار جزیره مرجانی به دور یک دریاچه است که مکان زندگی بیش از ۱۵۰۰۰۰ لاک‌پشت غول‌پیکر است.

نمایی از جزایر آلدابرا در سیشل

لاک‌پشت‌های غول‌پیکر جزایر آلدابرا در سیشل

استفاده از تفریحات آبی

در سیشل تفریحات آبی زیادی برای انتخاب وجود دارند. از بهترین نمونه‌های این تفریحات می‌توان از قایق‌رانی با قایق‌های بادبانی، قایق‌سواری با کایاک(Kayak) و غواصی نام برد. یکی دیگر از کارهای باارزش نیز می‌تواند این باشد که با قایق‌های تفریحی، سفری به سایت غواصی یکی از جزایر مرجانی داشته باشید و با انجام غواصی به دیدن زندگی زیر آب بروید. آنگاه درک می‌کنید چیزی را که در آنجا می بینید، با آنچه که در ساحل دیده‌اید، بسیار متفاوت است.

کایاک‌سواری در سیشل

گشت و گذار در جزایر

هرچند ممکن است وسوسه شوید و استراحت و ترک نکردن اقامت‌گاه‌تان را به هر کار دیگری ترجیح دهید ولی این را بدانید که نرفتن به جزایر دیگر و ندیدن زیبایی‌های آنها شاید جنایتی در حق خودتان باشد. انواع قایق‌ها، بالگردها و هواپیماهای کوچک فراوانی وجود دارند که می‌توانند شما را به گشت‌های مختلف ببرند.

درختان پالم ساحلی سیشل

 

منبع: سایت The Knot

برچسب‌ها ماه عسل آفریقا

دیدگاه  

    تبلیغات