چند نکته برای کسانی که در صحبت کردن به زبان انگلیسی مشکل دارند

حمیده کریمی | جمعه, ۱۸ دی ۹۴ ساعت ۱۵:۰۰

همان‌طور که می‌دانید گوش‌کردن، حرف‌زدن، خواندن و نوشتن، چهار مهارت اصلی هر زبانی هستند. شاید برای شما هم پیش آمده که انگلیسی را به خوبی متوجه می‌شوید اما در پاسخ‌گویی و صحبت‌کردن به این زبان، مشکل دارید. در ادامه‌ی این مقاله با چند نکته برای حل این مشکل آشنا می‌شویم. با کجارو همراه باشید.

احتمالا این اتفاق برای شما هم افتاده‌است که در حال صحبت‌کردن با یک فرد انگلیسی‌زبان هستید و به حرف‌های او گوش می‌دهید و ۹۹ درصد آن را کاملا متوجه می‌شوید؛ اما زمانی که نوبت به پاسخ شما می‌رسد، حتی یک کلمه هم نمی‌توانید به زبان بیاورید.
اما جای نگرانی نیست. بسیاری از کسانی که انگلیسی را به عنوان زبان دوم می‌آموزند، با این مسئله مواجه می‌شوند. در حقیقت اکثر آنها در برقراری ارتباط با چنین مشکلاتی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند. همه‌ی این مشکلات یک دلیل ساده دارد و آن دلیل این است که ما مهارت صحبت‌کردن خود را به زبان انگلیسی با فرد دیگری که مشغول صحبت با او هستیم، مقایسه می‌کنیم. در نتیجه، زمانی که از کمبودهای زبانی خود مطلع می‌شویم، از این که صحبت کنیم و احیانا اشتباهی مرتکب شویم، می‌ترسیم.
اما همیشه راه‌حلی برای مشکلات وجود دارد؛ از جمله مشکل ناتوانی در پاسخ‌گویی به زبان انگلیسی.

زبان انگلیسی

راه‌حل‌های سریع:

  • توانایی‌های زبانی خود را با دیگران مقایسه نکنید. البته گفتن این مطلب از انجام آن آسان‌تر است اما این اولین قدم برای داشتن اعتماد‌به‌نفس در صحبت کردن به یک زبان بیگانه است.
  •  موقع صحبت‌کردن با یک انگلیسی‌زبان، نگران پاسخ‌های خود نباشید. گرچه ممکن است کمی سخت به نظر برسد اما به مرور زمان متوجه مزیت‌های این روش خواهید شد.
  • هنگام صحبت‌کردن روی مباحثی تمرکز کنید که می‌توانید به زبان آورید نه مواردی که در انتقال آنها با مشکل مواجه هستید. شاید فکر کنید که با این روش، شما فقط به آموخته‌های خود متکی می‌شوید و پیشرفتی نخواهید کرد. اما به مرور زمان، متوجه پیشرفت‌های خود در صحبت‌کردن و برقراری ارتباط می‌شوید. ضمنا اگر به جای فصیح صحبت‌کردن، ساده و درست حرف‌زدن را هدف قرار دهید، انگیزه‌ی شما برای یادگیری مطالب جدید افزایش می‌یابد.


منبع: English Harmony

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها خانواده کجارو

    دیدگاه