آغاز داوری کنفرانس بین‌المللی «گردشگری و معنویت»

آغاز داوری کنفرانس بین‌المللی «گردشگری و معنویت»

تیم  کجارو
| چهار شنبه, ۱۶ دی ۹۴ ساعت ۲۰:۱۵

داوری آثار فرستاده‌شده به کنفرانس بین‌المللی «گردشگری و معنویت» با حضور اساتیدی از دانشگاه‌های آمریکا، اروپا و آسیا آغاز شد.

  به نقل از دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی «گردشگری و معنویت»، این برنامه، هفتم و هشتم بهمن‌ماه امسال در ایران برگزار می‌شود تا برای نخستین‌ بار رویکرد معنوی گردشگری را فراتر از سفرهای زیارتی و مذهبی به بحث و بررسی بگذارد.

براساس آمارها، در حدود یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون نفر در سال ۲۰۱۴ در مسافرت‌های بین‌المللی به شکلی، گردشگری با آمیزه‌های معنوی را تجربه کرده‌اند.

معنویت در حقیقت ارتباطی آگاهانه بین درون فرد با محیط بیرونی برقرار می‌سازد که زمینه‌ساز تعمق و تفکر در کلیه اجزا و عناصر در سفر است. از این منظر، مقصد گردشگری از یک فضا و مکان صرف، به فضایی برای سفر و تجربه روحی ـ روانی ناب ارتقاء می‌یابد، جایی که در آن شاهد شکوفایی و برقراری ارتباط با نیروی برتر بوده و شرایط فرهنگی، مذهبی و اعتقادی، عامل جهت‌دهنده فرد به حساب می‌آید.

تا کنون ١١٥مقاله به دبیرخانه این کنفرانس رسیده که هیأت داوران، ٦٠ مقاله را برای داوری در مرحله بعد، واجد شرایط دانسته‌اند.

این کنفرانس توسط اساتیدی از دانشگاه‌های بین‌المللی لانکاشایر انگلستان، فلوریدای آمریکا و مالایا و همچنین دانشگاه‌های علامه‌طباطبایی، تهران، تربیت مدرس، علم و فرهنگ، امام صادق(ع)، آزاد اسلامی، پژوهشکده گردشگری، جهاددانشگاهی در مشهد و موسسه تحقیقاتی و آموزشی امام خمینی(ره) با همراهی انجمن علمی گردشگری ایران داوری خواهد شد.

کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت به انگیزه توجه و تمرکز بر مؤلفه «معنویت» که عنصری جدایی‌ناپذیر از ماهیت گردشگری است و تا کنون در صنعت گردشگری ایران کمتر مورد توجه قرار گرفته است، برگزار می‌شود و در جریان آن موضوع گردشگری با محورهای فلسفه و دین، روانشناسی و اخلاق، فرهنگ و جامعه، مدیریت و اقتصاد، بحث خواهد شد.

مهلت ارسال مقاله به این کنفرانس ۴ دی‌ماه تعیین شده بود و نتایج داوری‌ها ۱۵ دی‌ماه اعلام شد.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها توریسم

دیدگاه  

    تبلیغات