آغاز به کار نمایشگاه عیدانه صنایع‌دستی

مینا داودی | یکشنبه, ۱۱ بهمن ۹۴ ساعت ۲۰:۴۵

نمایشگاه عیدانه صنایع دستی امروز یکشنبه - ۱۱ بهمن ماه - در سازمان میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد.

 

نمایشگاه عیدانه ویژه خرید نوروزی وزارتخانه‌ها‌، سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ دولتی و خصوصی است.

مدیرکل صادرات صنایع دستی کشور در این‌باره بیان کرد:

در این نمایشگاه آثار هنرمندان سه استان تهران‌، اصفهان‌ و آذربایجان با کیفیت، قیمت مناسب و قابلیت سفارش‌پذیری به هر تعدادی که ارگان‌ها بخواهند عرضه می‌شود.

این نمایشگاه برای اولین‌بار است که با نظارت سازمان میراث فرهنگی و با هدف حمایت از صنعتگران داخلی برگزار می‌شود.

پویا محمودیان ادامه داد: «ما امیدواریم نهادها،‌ سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی بزرگ از نمایشگاه صنایع‌دستی عیدانه استقبال کنند تا هم از هنرمندان صنعتگر حمایت شود و هم محصولات خوب و با کیفیت صنایع‌دستی در شب عید وارد خانه‌های ایرانی شود.»

او همچنین بیان کرد: بسیاری از ارگان‌ها از جمله دو بانک اعلام بازدید از نمایشگاه را کرده‌اند.

اعلام گزارش ارزیابی نمایشگاه تا پایان هفته

مدیرکل صادرات صنایع دستی همچنین درباره کوتاه بودن مدت نمایشگاه گفت: این نمایشگاه از امروز تا ۱۴ بهمن ماه دایر است و اگر استقبال خوبی از آن شود، مدت آن را تمدید می‌کنیم.

محمودیان درباره قیمت کالاهای ارائه شده در نمایشگاه عیدانه بیان کرد: قیمت‌هایی که در این نمایشگاه دیده می‌شود را نمی‌توانید هیچ کجای دیگر ببینید و اگر قیمت‌های این نمایشگاه را با جاهای دیگر مقایسه کنید، متوجه تفاوت آن خواهید شد. حتی سازمان‌هایی که می‌خواهند سفارش دهند،‌ جدا از اینکه قیمت‌های سفارشات به صورت عمده حساب می‌شود، شامل تخفیف نیز می‌شود.

او درباره فرهنگ‌سازی برای استفاده از صنایع‌دستی و خرید ارگان‌های دولتی و خصوصی بیان کرد: آقای نهاوندیان بخشنامه‌ای به سازمان‌های دولتی ارسال کردند تا سازمان‌های دولتی برای هدایا و عیدانه صنایع دستی را بخرند، اما متاسفانه این بخشنامه هیچ گاه عملیاتی نشده است.

محمودیان گفت:

ما می‌خواهیم نمایشگاه عیدانه را هر سال هم‌زمان با نزدیک شدن به عید نوروز برگزار کنیم.

به گزارش ایسنا،‌ نمایشگاه عیدانه صنایع دستی از امروز تا روز چهارشنبه چهارده بهمن ماه از ساعت ۹ صبح تا ۱۶ در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دایر است.

منبع: ایسنا

دیدگاه  

    تبلیغات