اعلام جزئیات انتقال دانشجویان ایرانی از خارج به داخل کشور

تیم کجارو | چهار شنبه, ۷ بهمن ۹۴ ساعت ۱۵:۰۰

معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان از جزئیات و شرایط انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور به دانشگاه‌های داخل خبر داد.

 دکتر ریاضی معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان گفت:

دانشگاه‌هایی که دانشجویان ایرانی در آن تحصیل می‌کنند باید براساس اعتبارسنجی در سایت سازمان امور دانشجویان، دارای اعتبار علمی باشند و دانشجو باید دانشجوی حضوری بوده و دانشجویان نیمه حضوری و غیرحضوری منتقل نمی‌شوند. در صورت وجود این شرایط، زمینه انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور فراهم می‌شود.

وی با اشاره به قرار داشتن پیشرفت تحصیلی در شرایط اصلی ثبت نام، افزود:

صرف ثبت نام و گذراندن واحدهای درسی در دانشگاه‌‌های خارجی کافی نیست بلکه مدت حضور و پیشرفت تحصیلی فرد دانشجو هم مورد توجه قرار می‌گیرد.

ریاضی عنوان کرد: «طبق آیین نامه و با توجه به رقابتی که در داخل کشور وجود دارد، هم سطح بودن دانشگاه خارج و دانشگاه داخل جزو شروط است و در واقع ۱۳ دانشگاه برتر کشور فقط از دانشگاه‌هایی دانشجو می‌گیرند که در سازمان امور دانشجویان دارای رتبه ممتاز باشند و چنانچه دانشگاه‌های خارج اعتبار نداشته باشند، انتقال دانشجو صورت نمی‌گیرد».

وی در پایان خاطرنشان کرد:

شرایط انتقال در مقاطع تحصیلات تکمیلی به دلیل رقابتی که اکنون در این مقاطع در دانشگاه‌ها وجود دارد، سخت‌تر اما به دلیل ظرفیت مازاد در مقطع کارشناسی شرایط انتقال آسان‌تر است.

منبع: yjc

برچسب‌ها تحصیل در خارج

دیدگاه