اولین مجتمع تفریحی پنج ستاره‌ی کاملاً خورشیدی

راضیه شاهوردی | شنبه, ۳ بهمن ۹۴ ساعت ۰۸:۰۰

آیا به دنبال یک مکان تفریحی پاک و سازگار با محیط زیست می‌گردید؟ آیا از آلودگی‌ها و آسیب‌های محیط‌ زیستی اقامتگاه‌های لوکس خسته شده‌اید؟ آیا در ماه‌عسل خود نگران محیط زیست هستید؟ با کجارو همراه باشید تا خبر جالبی به شما بدهیم.

به تازگی در مالدیو، اقامتگاه گردشگری‌ با نام فاینولو ویلاز (Finolhu Villas) توسط شرکت کلاب مد (Club Med) افتتاح شده است که تمام انرژی خود را از صفحات خورشیدی تأمین می‌کند.

این اقامتگاه پنج‌ستاره که توسط معماران نیویورکی شرکت یوجی یامازاکی (Yuji Yamazaki Architecture PLLC) و مشارکت شرکت محلی دیزاین ۲۰۰۰ (Design 2000) و شرکت ایتالیایی  مهندسی  فناوری‌های آبی تی اند دی (T&D Water Technologies) ساخته شده است، اولین تفریحگاهی است که تمام نیازهای خود را با انرژی خورشیدی تأمین می‌کند و می‌تواند سالانه پذیرای ۱۰۰ مهمان باشد.

اگرچه صفحات خورشیدی این مجموعه‌ی اقامتی-تفریحی در معرض دید میهمانان قرار دارند، اما به طور کاملاً یکپارچه‌ در قالب بخشی از معماری این مکان، آرایش شده‌اند. برای رفتن به ویلاهای روبه‌دریای این اقامتگاه، باید از  گذرگاه‌های پوشیده شده توسط صفحات خورشیدی عبور کرد که به شکلی پله‌ای ساخته شده‌اند تا حریم خصوصی میهمانان را حفظ کنند. این صفحات خورشیدی در شب نیز مانند فانوس روشن می‌شوند و چیزی کم از زیبایی طبیعی این مناطق ندارند.

در ادامه تصاویری از این اقامتگاه زیبای سازگار با محیط زیست را برای شما گردآوری کرده‌ایم که امیدواریم از دیدنشان لذت ببرید.

هتل خورشیدی

منبع: D'marge

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها محیط زیست

    دیدگاه