برگزاری مزایده ۹ بنای تاریخی به ایستگاه آخر رسید

تیم  کجارو
دوشنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۳۰
برگزاری مزایده ۹ بنای تاریخی  به ایستگاه آخر رسید

مزایده ۹ بنای تاریخی با مشخص شدن برندگان نهایی به ایستگاه پایانی رسید. بر این اساس برندگان ۸ مزایده بنای تاریخی مشخص شدند و مزایده یک بنای دیگر هم به دلیل رد شدن شرایط متقاضیان، تجدید می‌شود.

 به نقل از صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی (صابتا)، مرحله نهایی مزایده ۹ بنای تاریخی با بازگشایی پاکت‌های متقاضیان حاضر در این مزایده انجام شد. طی این مرحله از مزایده که در محل صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی برگزار شد، برندگان نهایی مزایده ۸ بنا مشخص شدند. این در حالی است که مزایده یك بنای دیگر به دلیل رد شدن شرایط متقاضیان، تجدید خواهد شد .

بر این اساس، رضا برادران اصفهانی توانست با پیشنهادهای خود، برنده مزایده ۳ بنای تاریخی خانه شیران اصفهان، خانه بخردی اصفهان و همینطور کارونسرای گز این شهر باشد. بر همین اساس شرکت فن و بنا زافشان نیز موفق شد با قیمت‌های پیشنهادی خویش پیروز مزایده کاخ چایخوران مازندران و خانه خاکباز استان مرکزی باشد. همچنین در دیگر موارد، ابراهیم موسوی توانست به عنوان برنده مزایده خانه پامار خوزستان، خوشچهر محمدی برنده مزایده خانه سوری كرمانشاه و غلامحسین نیکویی نیز برنده مزایده خانه نجفی بوشهر معرفی شود. این در حالی است که مزایده کاروانسرای شاه عباسی دامغان به دلیل رد شدن شرایط متقاضی شرکت‌كننده تجدید خواهد شد .

این مزایده در حالی روز شنبه به ایستگاه آخر خود رسید که هفته گذشته نیز محمدرضا پوینده مدیرعامل صندوق احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، از برگزاری مزایده ۲۰ بنای تاریخی دیگر در هفته‌های آینده خبر داده بود.

از ابتدای سال ۹۴ تاکنون، صندوق احیا مراحل برگزاری مزایده ۳۳ بنای تاریخی را با مشخص شدن برنده نهایی با موفقیت به پایان رسانده است.

منبع: خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها تاریخی

    دیدگاه