رونق دوباره کافی شاپ مومبای بعد از حمله تروریستی ۷ سال پیش

حامد شاه‌محمدی | پنجشنبه, ۲۴ دی ۹۴ ساعت ۰۸:۰۰

کافی شاپ لئوپلد (Leopold) در ناحیه‌ی جنوبی کلبا از بهترین رستوران‌های مومبای چه برای مسافران و چه برای ساکنان است. همچنین این کافی شاپ از اولین مکان‌هایی بود که در حمله تروریستی ۲۶ نوامبر ۲۰۰۸ هدف قرار گرفت. حمله‌ای که بی شباهت به حمله‌ی اخیر پاریس نیست. با کجارو همراه باشید.

 کافه با گلوله و نارنجک در اوج شلوغی خود در حدود ۹:۳۰ تا ۹:۴۸ شب هدف قرار گرفته شد که ۱۰ کشته و چندین زخمی بر جای گذاشت. کافه بعد از چند روز دوباره باز شد ولی به دلایل امنیتی دوباره بسته شد. بعد از یک ماه تعمیرات، دوباره در‌هایش را بر روی مردم باز کرد. با این وجود دیوار‌ها و آینه‌های گلوله باران شده‌ی آن، دست نخورده و نمادی از استحکام و یادآور آن شب ناگوار بود.

تیراندازی لئوپلد

این حمله که توسط سازمان تروریستی پاکستانی به نام لشگر تایبا رهبری می‌شد به مرگ ۱۶۴ تن و زخمی شدن ۳۰۰ نفر ختم شد. در طی چهار روز، آنها ۱۲ بمب‌گذاری و تیراندازی به نقاط مختلف شهر داشتند که شامل هتل تاج محل و برج تریدنت، ترمینال و راه آهن شیواج، کمیته یحودیان در نریمان، سینما‌ی مترو و بیمارستان کاما می‌شد.

شروع کار کافه در سال ۱۸۷۱ توسط زردشتیانی بود که از ایران به هند مهاجرت کرده بودند. لئوپلد پیش از حمله تروریستی نیز بسیار مشهور بود؛ مملو از توریست‌های خارجی و ساکنین شهر. حتی نویسنده‌ی استرالیایی دیوید رابرت نیز به تمجید از این مکان پرداخته بود. امروزه این کافه مشهور‌تر از همیشه است. جایی که با یک نوشیدنی خنک میتوانید در تاریخ غرق شوید.

نظری درباره‌ی این داستان دارید؟ در نظرات با ما درمیان بگذارید.

منبع:mashable

دیدگاه