سال ۹۵ به عنوان سال «خوشامد به یزد» نامگذاری شده‌است

تیم کجارو | یکشنبه, ۲۰ دی ۹۴ ساعت ۱۸:۳۰

محمدمهدی شرافت، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از تدوین طرحی پنج ساله برای توسعه و رونق گردشگری در استان یزد خبر داد.به گفته وی سال ۹۵ به عنوان سال «خوشامد به یزد» نامگذاری شده‌است. 

 شرافت عصر دیروز در جلسه هماهنگی برنامه‌های نوروزی استان یزد اظهار داشت:

سال ۹۵ به عنوان سال «خوشامد به یزد» نامگذاری شده و براین‌اساس برنامه‌های ویژه‌ای در ایام نوروز امسال در یزد اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرحی نیز به منظور رونق و توسعه گردشگری تدوین شده‌است، افزود:

این طرح پنج‌ساله است و همه دستگاه‌های اجرایی آن برای تحقق و اجرای این طرح همکاری خواهند داشت.

 در ایام نوروز امسال در مرکز استان یزد و همه شهرستان‌های استان، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع دستی برگزار خواهد شد.

وی، رسیدگی به سیمای بصری شهرها و نظافت و آراستگی، ارائه بسته‌های سفر در قالب تورهای کویرنوردی و تورهای داخل شهر توسط دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، بهره‌برداری از تأسیسات گردشگری جدید تا پایان سال جاری، توجه و تأکید مستمر بر ارائه خدمات بهینه توسط واحدهای اقامتی و پذیرایی و نظارت ویژه در این راستا، همچنین برگزاری جشن بزرگ نوروزی را از برنامه های استان برای استقبال از سال نو اعلام کرد.

 از آنجا که استان یزد به لحاظ بهره‌مندی از بافت‌های تاریخی بی‌نظیر به ویژه بافت تاریخی شهر یزد، سرآمد سایر استان‌های کشور است، با ثبت جهانی، این بافت تاریخی به عنوان پایتخت معماری ایران معرفی خواهد شد.

در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی نیز استان یزد به عنوان قطب صنعت نساجی و شهر نساجی سنتی مطرح بوده و از لحاظ برخورداری از امکانات گردشگری سلامت، توجه به گردشگری مذهبی و نیز طبیعت‌گردی همواره پذیرای گردشگران داخلی و خارجی و علاقه‌مندان بوده‌است.

شرافت اظهار امیدواری کرد:

با اجرای طرح پنج‌ساله توسعه گردشگری و تلاش همه‌جانبه عوامل اجرایی و مسئولان استان، بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری و از همه مهمتر دلسوزی و توجه ویژه مردمی، شاهد رشد و توسعه و معرفی شهر دارالعباده به عنوان شهر نمونه گردشگری به جهانیان باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها

    دیدگاه